Znamy już Perły Województwa Lubuskiego

17:18

31 sierpnia 2010

Lech Kwieciński

Dziennikarz redakcji informacji Radia Zachód

(Visited 64 times, 1 visits today)

Winnica Kinga w Starej Wsi, Międzynarodowy Zjazd Cyklistów z Sulęcina i Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Keja” – to najnowsze Perły Turystyczne naszego regionu.

Konkurs na największe atrakcje turystyczne Ziemi Lubuskiej rozstrzygnęła właśnie Lubuska Organizacja Turystyczna. To już ósma edycja plebiscytu, który wyróżnia najlepsze produkty turystyczne regionu.

– Lubuskie Perły reprezentują później województwo lubuskie w ogólnopolskim finale konkursu i walczą o specjalny certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej – mówi Jadwiga Błoch, prezes LOTUR.

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 20 produktów turystyczny, a oprócz nominowanych imprez kapituła konkursu wyróżniła także Wielką Ucieczkę w Żaganiu, która otrzyma Złotą Perłę Województwa Lubuskiego. W poprzednich latach tytuł Perły Turystycznej naszego regionu otrzymały m.in.: Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, Międzyrzecki Rejon Umocniony oraz zielonogórskie Winobranie.

Zdaniem Jadwigi Błoch konkurs organizowany przez Lubuską Organizację Turystyczną to szansa na wypromowanie największych walorów naszego regionu nie tylko wśród Lubuszan, ale przede wszystkim w kraju i zagranicą. – Informacje o tych produktach znajdą się nie tylko w naszych folderach i materiałach, ale będzie się o nich pisać także w prasie branżowej wydawanej w kilku wersjach językowych – podkreśla Błoch.

Dodajmy tylko, że Lubuska Organizacja Turystyczna kończy także inny plebiscyt – tym razem pod nazwą „Perła w koronie”. W tym konkursie największe atrakcje turystyczne naszego regionu wybierali internauci. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.lotur.eu.

zdjęcie: www.keja.strzelce.pl

(Visited 64 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz