Zatrzymano 3,5 tony nielegalnego tytoniu

18:29

2 września 2010

Lech Kwieciński

Dziennikarz redakcji informacji Radia Zachód

(Visited 77 times, 1 visits today)

Trzy i pół tony nielegalnego tytoniu o wartości ok. 800 tys. zł przechwycili policjanci z Centralnego Biura Śledczego i celnicy z Rzepina, Katowic i Opola. Zatrzymano także sześć osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Działania funkcjonariuszy objęły swoim zasięgiem cztery województwa – dolnośląskie, lubuskie, śląskie i opolskie. Rozbita grupa przestępcza zajmowała się nielegalnym obrotem wyrobami akcyzowymi, a w szczególności wyrobami tytoniowymi. Przechwytując nielegalny tytoń funkcjonariusze zapobiegli wprowadzenie go do obrotu, co naraziłoby Skarb Państwa na stratę dodatkowo ponad 1,6 mln zł. Policjanci zlikwidowali także miejsca, w których przepakowywano nielegalny tytoń w gotowe do dystrybucji półkilogramowe opakowania. W tym przypadku zatrzymani działali także na szkodę legalnych producentów i dystrybutorów wyrobów tytoniowych. Obecnie policjanci sprawdzają m.in. czy nie doszło także do popełnienia przestępstw związanych z ochroną własności przemysłowej.
To kolejna akcja policjantów z CBŚ wymierzona w nielegalny „tytoniowy biznes”. Pod koniec sierpnia funkcjonariusze rozpracowując międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się przemytem papierosów z Rosji przez Polskę do krajów Europy Zachodniej, przechwycili w okolicach Strzelina  transport z ponad 10 milionami sztuk papierosów. Zatrzymano wówczas 16 osób podejrzewanych o udział w międzynarodowej grupie przestępczej.

(Visited 77 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz