Zastal szuka centra i zaprasza na memoriał Birgfellnera

16:41

22 września 2010

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 44 times, 1 visits today)

Działacze Zastalu Zielona Góra po raz kolejny zapraszają kibiców koszykówki na memoriał im. Lecha Birgfellnera, który w piątek rozpocznie się w hali CRS przy ulicy Sulechowskiej. Na konferencji prasowej działacze Zastalu powtórzyli też, że niepoważne zachował się PBG Basket Poznań, który wczoraj zrezygnował z udziału w turnieju.  Ze spraw sportowych – Zastal cały czas szuka nowego, silnego centra; szansę na pozostanie w drużynie ma też Amerykanin Trenton Marshall. Prezes Zastalu Rafał Czarkowski grzmiał dziś mówiąc, że PBG zlekceważył nie tylko kibiców i Zastal ale też kluby, które wezmą udział w turnieju i trenerzy już dawno układali cykl sparringów pod „Birgfellnera”.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/kosz1.mp3|titles=Rafał Czarkowski – PGB zagrał nie fair]

Zastal w ogóle zastanawia się, czy nie wysłać do PBG faktury z obciążeniem za koszty poniesione na organizację turnieju dla 4 zespołów.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/kosz2.mp3|titles=Rafał Rajewicz – myślimy, czy kosztami nie obciążyć PBG]

W związku z rezygnacją PBG z udziału w turnieju, zagrają w nim Zastal, Kotwica Kołobrzeg i Energia Czarni Słupsk. W piątek o 18.30 odbędzie się oficjalna prezentacja Zastalu a o 20.15 – mecz naszej drużyny z Energią Czarnymi.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/kosz3.mp3|titles=Czarkowski – program imprezy]

Wstęp na wszystkie mecze memoriału będzie wolny a kibicom, którzy już kupili wejściówki będą zwrócone pieniądze.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/kosz4.mp3|titles=Rajewicz o zwrocie pieniędzy za bilety]

Na konferencji prasowej mówiono też o składzie naszego zespołu na sezon 2010. Prezes klubu Rafał Czarkowski potwierdził nasze wcześniejsze informacje, że z zespołem rozstanie się Ike Okoye, bo jest za słaby, zwłaszcza w obronie. Nasi działacza chcą teraz zatrudnić silnego centra, który ma „nazwisko” i jest dobrze znany w Polsce. Sprawa powinna rozstrzygnąć się w najbliższych dniach – Zastal chciałby pokazać cały skład już w piątek na prezentacji.  Coraz większe szanse na pozostanie w Zastalu ma Trenton Marshall. Ten zawodnik „rozkręca się” coraz bardziej choć w sparringach ciągle prezentuje chimeryczną dyspozycję. Według Czarkowskiego to zawodnik rozwojowy i Zastal chce, żeby został ale za mniejsze pieniądze niż wstępnie ustalano. Wszystko teraz zależy od agenta amerykańskiego zawodnika, który do dziś był w szpitalu.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/kosz5.mp3|titles=Czarkowski o Okoye i Marshallu]

Prezes Czarkowski pytany, czy Zastal szuka już tylko graczy podkoszowych stwierdził, że tak jest; Zastal nie szuka w tej chwili nikogo na obwód(w minionym tygodniu mówiliśmy o zainteresowaniu Javierem Mojicą lub Tony Weeden’em), bo w tym momencie obwód stanowi monolit, gra dobrze i „nie warto psuć tego, co dobre”.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/kosz6.mp3|titles=Czarkowski o zastalowskim obwodzie]
(Visited 44 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz