Mjr Mika:armia nie zostawi w potrzebie

14:43

15 października 2010

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

(Visited 345 times, 1 visits today)

W Afganistanie odbędą się dziś uroczystości pożegnania starszego szeregowego Adama Szady-Borzyszkowskiego. 28 –  letni żołnierz służył w 1. Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Zginął w ataku do jakiego doszło w południowej części prowincji Ghazni w Afganistanie. Kolejny żołnierz został ranny w wyniku ostrzału moździerzowego polskiego patrolu.

W sytuacji, gdy śmierć ponosi polski żołnierz lub zostaje ranny w jednostce macierzystej rozpoczynają pracę tzw. zespoły działania kryzysowego. Taka  grupa specjalistów funkcjonuje także przy 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.      -Wierzymy, że podczas naszej zmiany nie będziemy musieli z ich pomoc korzystać – mówi major Mirosław Mika szef sekcji wychowawczej w brygadzie. Jak podkreśla,  pomoc w sytuacjach trudnych dla rodzin udzielana jest natychmiast.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/10/dzialanie-kryzysowe1.mp3|titles=AFGANISTAN – DZIALANIE KRYZYSOWE- MIKA 1]

Rodziny żołnierzy informowane są również w sytuacji, gdy dana osoba zostaje ranna lub wymaga opieki medycznej.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/10/dzialnie-kryzysowe2.mp3|titles=AFGANISTAN – DZIALANIE KRYZYSOWE- MIKA 2]

Przypomnijmy, że do Afganistanu wylatują kolejni nasi żołnierze służący w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Po godzinie 8 rano duża grupa „misjonarzy” wyjechała na lotnisko wojskowe we Wrocławiu, po trwającym kilka godzin załadunku wylecą do Kirgistanu, gdzie spędzą kilka dni w bazie NATO w Manas. Następnie wylecą już do Bagramu, a stamtąd do konkretnych baz w prowincji Ghazni.

(Visited 345 times, 1 visits today)

3 myśli na temat “Mjr Mika:armia nie zostawi w potrzebie”

Dodaj komentarz