Uczniowskie praktyki w Seco/Warwick

16:01

2 lutego 2018

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 1 228 times, 1 visits today)

Jeden gram praktyki jest więcej wart, niż tona teorii – do takiego wniosku doszli szefowie firmy SECO/WARWICK, którzy zaprosili na zakładowe praktyki uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie.

Przez 3 miesiące ponad 50 uczniów uczestniczyło w specjalnych zajęciach w sąsiadującej z ich szkołą firmie.

Katarzyna Sawka z SECO/WARWICK wyjaśnia, że całość realizowana była w ramach szerszego programu edukacyjnego, realizowanego przy współpracy z kilkoma szkołami z naszego regionu:

Jan Łanocha z Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie podkreśla, że tego typu zajęcia są bardzo potrzebne, bo uczą zawodu poprzez konkretne działania w praktyce.

Jak mówi, uczniowie mogli też poznać najnowocześniejsze urządzenia, których nie ma na szkolnych warsztatach:

W praktykach w SECO/WARWICK uczestniczyli m.in. Damian Ostrycharz i Bartosz Nitecki, którzy bardzo chwalili pomysł firmy:

Podsumowanie 3-miesięcznych praktyk oraz wręczenie certyfikatów dla ich uczestników odbyło się dziś w siedzibie firmy w Świebodzinie.

Dodajmy, że oprócz Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych SECO/WARWICK współpracuje też ze świebodzińskim liceum, a także z Zespołem Szkół Samochodowych i Elektronicznych w Zielonej Górze.

(Visited 1 228 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz