Szpital w Gorzowie na plusie!

17:27

31 sierpnia 2010

Lech Kwieciński

Dziennikarz redakcji informacji Radia Zachód

(Visited 69 times, 1 visits today)

Szpital Wojewódzki w Gorzowie jest bardzo dobrze zarządzany, co przekłada się na poprawę sytuacji finansowej placówki. Takie są wyniki specjalnego audytu przeprowadzonego w ostatnim czasie w gorzowskiej lecznicy.

Zewnętrzną kontrolę w szpitalu zleciły władze województwa lubuskiego, które chciały sprawdzić skuteczność wdrażanego w tej placówce planu ratunkowego. – Od samego początku naszej pracy ogromne zadłużenie szpitala w Gorzowie i fatalna kondycja tej placówki były jednym z największych wyzwań. Na szczęście, jak pokazują wyniki audytu, udało nam się temu zaradzić i szpital wyszedł na plus – mówi z dumą wicemarszałek Elżbieta Polak.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/08/Elżbieta-Polak-wicemarszałek-województwa-lubuskiego1.mp3|titles=Elżbieta Polak, wicemarszałek województwa lubuskiego]

Zdaniem Krystyny Płukis, audytorki, która przeprowadzała kontrolę w gorzowskim szpitalu, wyjściowa sytuacja placówki była bardzo zła. – Naprawa finansów szpitala i zmiana stylu zarządzania jednostką wymagała ciężkiej pracy, ale dyrekcja szpitala wraz z władzami regionu poradziły z tym sobie bardzo dobrze. To prawdziwy wzór dla innych – podkreśla Płukis.

Krystyna Płukis, audytor finansowy

W najbliższym czasie Szpital Wojewódzki w Gorzowie zabiegać będzie o certyfikat jakości, co ma potwierdzić wysoki poziom świadczonych w tej placówce usług. Nie jest wykluczone, że gorzowski szpital przystąpi też do programu przekształcania jednostek służby zdrowia w spółki prawa handlowego.

(Visited 69 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz