Szef MSZ po spotkaniu ze swoim niemieckim odpowiednikiem: Dyskusja o reparacjach powinna odbywać się na poziomie ekspertów

14:21

17 stycznia 2018

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

(Visited 576 times, 1 visits today)

Polska Agencja Prasowa

(Visited 576 times, 1 visits today)

Szef MSZ Jacek Czaputowicz na wspólnej konferencji prasowej z szefem niemieckiej dyplomacji Sigmarem Gabrielem oświadczył, że dyskusja o reparacjach powinna być prowadzona na poziomie ekspertów. Jak zastrzegł, na tym etapie, nie jest to kwestia, która stanowi balast w stosunkach między rządami.

Czaputowicz poinformował, że na spotkaniu z szefem niemieckiego MSZ poruszono również trudne kwestie, m.in. dotyczące dyskusji na temat reparacji.

„Chcielibyśmy, żeby (dyskusja) była prowadzona. Społeczeństwu polskiemu należy się, ma ono prawo do tego, by poznać najnowsze karty swojej historii, a dotyczą one funkcjonowania okresu komunistycznego” – mówił szef polskiego MSZ.

Czaputowicz podkreślił, że „szukamy rozwiązania”. „Natomiast na tym etapie, nie jest to kwestia, która stanowi jakiś balast w stosunkach między rządami” – zapewnił.

„Uważamy, że powinny odbyć się dyskusje na poziomie ekspertów i przyjmuję propozycję ministra Sigmara Gabriela, by eksperci dyskutowali na ten temat” – wskazał polskiego szef MSZ.

(Visited 576 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz