Stal Gorzów: ukarać Piotra Żyto!

12:26

21 września 2010

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 69 times, 1 visits today)

Działacze Caelum Stali Gorzów chcą kary dla trenera Falubazu Zielona Góra Piotra Żyto. Stal jest oburzona zarzutami Żyto wobec gorzowskiego klubu. Trener Falubazu w niedzielę powiedział w Telewizji Polskiej, że jest zdziwiony, że nikt z gorzowskiego klubu nie interesuje się kontuzjowanym Tomaszem Gapińskim. Żyto sprawy nie komentuje. Rzecznik prasowy Falubazu twierdzi natomiast, że trener miał rację.Stal złożyła w Ekstralidze protest przeciwko wypowiedzi trenera Falubazu dla Telewizji Polskiej. Podczas niedzielnego meczu z Unią Żyto powiedział, że władze Stali nie interesują się losem Tomasza Gapińskiego i nikt ze Stali nie był u niego w szpitalu po tym, jak ten dzień wcześniej złamał nogę w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Tymczasem Stal zaprzecza i żąda kary dla Żyto w wysokości 10 tysięcy złotych. Rzecznik gorzowskiego klubu Daniel Siczyński powiedział nam, że Żyto nie mówi prawdy. “W szpitalu był trener Czernicki, mieliśmy też kontakt z ordynatorem oddziału Lesławem Mądrym” – mówi Siczyński.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/kara12.mp3|titles=Daniel Siczyński]

Piotr Żyto odmówił komentarza do sprawy, a stwierdził tylko, że ma świadków na to, że jego słowa są prawdziwe.

Falubaz bierze trenera w obronę. Marek Jankowski – rzecznik Falubazu uważa, że Żyto powiedział prawdę. “Kiedy trener pojawił się w szpitalu, podczas rozmów z Gapińskim wyszło, że do tego momentu nie było u niego w szpitalu nikogo z Gorzowa. Jeśli ostre słowa naszego trenera przyniosły skutek w postaci zainteresowania gorzowskiego klubu – to chyba efekt jest pozytywny” – mówi Jankowski.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/kara21.mp3|titles=Marek Jankowski]
(Visited 69 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Stal Gorzów: ukarać Piotra Żyto!”

 1. brawo Stal!!! odwdzięczyć się Falubazom i trenerowi bucowi!

 2. Bardzo dobra reakcja naszego klubu !! Za te słowa powinien zostać ukarany „najlepszy trenerek”. Zanim coś powie powinien się zastanowić kilka razy, tak samo było z tym smsem od P. Downhana. Szkoda słów. A zajmie się ktoś sprawą Lindgrena w związku z tym co powiedział pod koniec meczy podczas rozmowy teleofnicznej do sędziego? Przecież Flaubaz tak dba o przestrzeganie regulaminu to niech przyzna się do wszystkiego.

 3. No cóż, Żyto powiedział przed kamerami, że jak był w szpitalu u Gapińskiego nikt ze Stali Gorzów go nie odwiedził do tego czasu i że ten brak zainteresowania klubu jest nie niezrozumiały. Jeśli rzeczywiście tak było, to niestety, ale Żyto ma rację i pozywanie go nic tu nie da. A tak tylko dwa kluby będą wciąż kontynuowały głupią wojenkę, niestety znowu w sądzie.

 4. Żytko szybciej mówi niż myśli!Gorzej jeśli powiedział prawdę bo pamiętajmy o tym,że w zagłębiu kabaretowym wszyscy są krystalicznie czyści …

 5. Falubaz i Stal są jak Żydzi i Palestyńczycy. Obie strony mają swoje racje, ale tak naprawdę nie wiadomo już kto i kiedy zaczął i kto powinien skończyć konflikt. Zamiast docinać sobie z klasą ale i z szacunkiem dla rywala, budować siłę Lubuskiego jako stolicy żużla, dwa kluby ośmieszają się regularnie co jakiś czas. A to że u nas się nie szanuje i pałuje kibiców – pozew; że się sika na koszulkach na herb Falubazu – skarga; teraz skarga bo Żyto (który najpierw mówi potem myśli) coś chlapnął. Pal licho czy ma rację czy nie. Trzeba poskarżyć i niech cała Polska o tym usłyszy. Panowie działacze i Wy, drodzy acz niewyżyci kibice – dzieciaki z Was. Wrzućcie sobie na luz wreszcie.

 6. Może rzeczywiście tak było że do odwiedzin trenera Żyto nie było u Tomka Gapińskiego nikogo ze Stali Gorzów. Jednak to nie powinno wyjść przed kamerami. Nie był to czas ani miejsce na poruszanie tego tematu. Jest to typowy przykład prowokacji, prawie identyczny jak wyrwane z kontekstu sceny z udziałem Tomka Golloba do filmu podczas imprezy żużlowej. Jest to również kolejny przykład na buractwo i zaściankowość działaczy z Falubazu. Dlatego jeśli słyszę od władz klubu z Z. Góry o zakopaniu topora wojennego, wydaje mi się że za młodu wypadli z kołyski i mają problem z oceną własnych wypowiedzi.

 7. odczepcie sie od tegoz Zyta. Chłopak zrobił dobrze. Ale oczywyscie działacze stali zamiast zajac sie powaznymi spraweami to cepiaja sie byle g…

 8. Zyto przeczuwając porażkę z Lesznem podpalił świecę dymną tematem Tomka Gapińskiego. To taki cwaniaczek.

 9. Odczep się Zielona od Gorzowa.Jesteście chorzy psychicnie.

 10. Dajcie chłopinie sobie pogadać ,a może i ma racje ,nie żdziwił bym sie ,u nas w klubie jest tak – jak ktoś dobrze jedzie to ok ale jak nie to mieszany jest z błotem ,znowu nasza stal sie zesra…..a .

 11. A od kiedy to tak falubaz o naszych zawodników się troszczy?Czyżby kolejny przekręt szykowali? Ci to potrafią .Jak nie torem, to sms-em, albo podpuszczaną wyprowadzką motoru. Czy nasza Staleczka kiedykolwiek takimi przekrętami chciała osiągnąć sukces? A fabulaz czy jak im tam ? po trupach do celu.

 12. Trener powiedział tylko prawdę – tak cięzko było przejechać te 100 km do Gapy?? Ani jedengo działacza z Gorzowa nie było przez 24 godziny… Nikt nie wymaga cudów, ale chyba można było się ten kawałek pofatygować, całą niedzielę na to mieli. A Czesiu Czernicki też miał za daleko do szpitala skoro mieszka w ZG?? No boli prawa, boli…

Dodaj komentarz