Tragiczny wieczór na lubuskich drogach

21:46

9 września 2010

Izabela Kwiatkowska

Dziennikarka redakcji informacji Radia Zachód. Tel. 68 455 55 22.

(Visited 45 times, 1 visits today)

Fatalne warunki jazdy prawdopodobnie przyczyną dwóch wypadków, w których jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.

  Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 31. Około godziny 20.00 na odcinku Owczary – Pamięcin koło Górzycy zderzyły się 3 samochody: dwa osobowe i ciężarówka. Zginął kierowca osobowej Mazdy 23 – letni mieszkaniec Słubic – poinformował Radio Zachód Marcin Waliszewski z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Podróżująca z nim pasażerka trafiła do szpitala. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli większych obrażen. Na miejscu pracują służby. Droga będzie zablokowana do godziny 1.00. Policja i straż pożarna zorganizowały objazdy drogami wojewódzkimi 139 i 137 przez Górzycę, Kowalów i Kunowice.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/MARCIN-WALISZEWSKI-Z-LUBUSKIEJ-POLICJI.mp3|titles=MARCIN WALISZEWSKI Z LUBUSKIEJ POLICJI]

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło późnym popołudniem na drodze krajowej nr 27 z Zielonej Góry do Żar. Przed godziną 17.00  zderzyły się tu cztery samochody – poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

Do wypadku doszło za miejscowością Piaski, między Zieloną Górą, a Nowogrodem Bobrzańskim. Jak ustaliła wstępnie policja, osobowa mazda uderzyła w auto terenowe, uszkodzone zostały także dwa inne samochody.

Przyczyną obu wypadków było prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do niekorzystnych warunków jazdy. W naszym regionie przez cały dzień pada deszcz i na drogach jest ślisko. Apelujemy więc o zdjęcie nogi z gazu.

 

 

(Visited 45 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz