Nowy nuncjusz apostolski przybędzie do Polski

19:36

6 września 2010

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

(Visited 39 times, 1 visits today)

Mianowany 30 czerwca na stanowisko nuncjusza apostolskiego w Warszawie abp Celestino Migliore przybędzie do Polski 10 września. Abp Migliore zastąpi abp. Józefa Kowalczyka – obecnie prymasa Polski.

Jak informuje biuro prasowe Watykanu, w dniu przyjazdu do Polski arcybiskup Migliore weźmie udział w Krakowie w konferencji poświęconej roli Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej. Organizatorem międzynarodowego spotkania jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Abp Migliore pracował już w Warszawie w latach 1989-1992 u boku pierwszego nuncjusza apostolskiego w Polsce, arcybiskupa Józefa Kowalczyka.

4 września abp Migliore został przyjęty w Pałacu Apostolskim w Castel Gandolfo przez papieża Benedykta XVI. Po spotkaniu powiedział: „Rozmawialiśmy o mojej misji, jako jego wysłannika, nuncjusza apostolskiego. Już wkrótce przyjadę do Polski. (…) Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że tak jak w poprzednich latach, gdy pracowałem w Warszawie, spotkam i teraz klimat życzliwej współpracy dla pogłębienia wiary i więzi w Kościele, który jest w Polsce. Wszystkim serdecznie błogosławię i modlę się za was!” – mówił watykański dyplomata po spotkaniu z Benedyktem XVI.

Abp Celestino Migliore urodził się 1 lipca 1952 r. w Cuneo w Piemoncie. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 czerwca 1977 r. Stopień magistra teologii otrzymał w Centrum Studiów Teologicznych w Possano, natomiast stopień doktora prawa kanonicznego – na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. służbę dyplomatyczną rozpoczął w 1980 r., po ukończeniu nauki na Papieskiej Akademii Kościelnej.

Watykański dyplomata został 14 kwietnia 1992 roku specjalnym wysłannikiem Stolicy Apostolskiej przy Radzie Europy w Strasburgu, a od 2002 roku do tej pory był stałym obserwatorem Watykanu przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz