Morawiecki: Inni zazdroszczą nam skuteczności w walce z przestępcami podatkowymi

09:40

25 stycznia 2018

Informacyjna Agencja Radiowa

(Visited 481 times, 1 visits today)

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że przedstawiciele innych krajów obecni na szczycie ekonomicznym w Davos zazdroszczą Polsce skuteczności w walce z przestępstwami podatkowymi. ” Zazdroszczą nam tego co osiągnęliśmy, zarówno gospodarczo, jak i politycznie” – podkreślił szef polskiego rządu.

Premier Morawiecki tłumaczył, że polski budżet uzyskał w 2017 roku 157 miliardów dochodów z VAT-u w porównaniu do 126 miliardów w 2016 r. „W kasie państwa zostało ponad 30 miliardów więcej. To efekt uszczelnienia systemu fiskalnego” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier mówił również na łamach portalu niezalezna.pl, że dla porównania przez poprzednich dziesięć lat dochody z VAT przyrosły jedynie o 20 miliardów. „Przez dziesięć lat PKB wzrósł o 50 procent, a VAT rośnie zaledwie o 20 procent.

Za naszych rządów w ciągu tylko jednego roku przyrost VAT wynosi ponad 20 procent. To są pieniądze, z których byliśmy jako obywatele okradani przez różnego rodzaju układy, mafie, sitwy i koterie” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

(Visited 481 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz