Minister K.Szczerski o spotkaniu prezydenta z szefem dyplomacji USA

22:48

26 stycznia 2018

Informacyjna Agencja Radiowa

(Visited 877 times, 1 visits today)

Rozmowa prezydenta z szefem amerykańskiej dyplomacji pokazała zbieżność poglądów między Polską i Stanami Zjednoczonymi w kluczowych elementach polityki międzynarodowej. Tak mówił po spotkaniu Andrzeja Dudy z Rexem Tillersonem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Spotkanie odbyło się wieczorem w Belwederze i trwało około godziny.

Minister podkreślił, że politycy rozmawiali zarówno o sytuacji na świecie, jak i w regionie, a także o współpracy dwustronnej. Andrzej Duda i Rex Tillerson uzgodnili polsko-amerykańską mapę działań, dotyczącą najbliższego czasu. Dotyczy ona wspólnych kwestii gospodarczych i politycznych, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego – poinformował Krzysztof Szczerski.

Dodał, że w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych rozmów polsko-amerykańskich, które będą zacieśniać partnerstwo.

Rozmowa prezydenta i amerykańskiego sekretarza stanu dotyczyła także sytuacji na Ukrainie i kwestii sankcji wobec Rosji. Krzysztof Szczerski powiedział, że jest bardzo wyraźne wsparcie administracji amerykańskiej dla projektu Trójmorza.

Jutro rano Rex Tillerson spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem dyplomacji Jackiem Czaputowiczem.

(Visited 877 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz