12. rocznica katastrofy MTK

22:10

28 stycznia 2018

Informacyjna Agencja Radiowa

(Visited 765 times, 1 visits today)

Władze województwa śląskiego, służby ratownicze oraz przedstawiciele rodzin ofiar i hodowcy gołębi złożyli kwiaty pod pomnikiem, upamiętniającym ofiary katastrofy budowlanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich.
Dziś przypada 12. rocznica tej największej w powojennej Polsce katastrofy tego rodzaju. Życie straciło wtedy 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.
Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz podkreśla, że gdyby nie sprawna akcja ratownicza, ofiar mogłoby być zdecydowanie więcej. Wicewojewoda jest pełen uznania dla ratowników, którzy mimo trudnych warunków podjęli ryzyko ocalenia jak największej liczby ludzi, uwięzionych pod zawalonym dachem hali.
Kwiaty pod pomnikiem złożył także Aleksander Malcher, który nie tylko stracił bliskich w tej katastrofie, ale także sam jako ratownik brał udział w akcji. Nie kryje żalu, że do tej pory rodziny ofiar nie doczekały się zadośćuczynienia za utratę swoich bliskich.
W zeszłym roku zapadły wyroki w Sądzie Apelacyjnym. Były one niższe niż kary zasądzone w sądzie I instancji. Sędzia podkreślił, że do katastrofy doprowadziła suma błędów ludzkich.

(Visited 765 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz