Sceny jak z sensacyjnego filmu

16:53

16 września 2010

Izabela Kwiatkowska

Dziennikarka redakcji informacji Radia Zachód. Tel. 68 455 55 22.

(Visited 99 times, 1 visits today)

Policja prowadzi poszukiwania mężczyzny, który dziś rano rozpędzonym VW Sharanem przekroczył granicę w Świecku. Za nim jechał samochód Niemieckiej Policji Federalnej. Pościg za samochodem podjęli funkcjonariusze Straży Granicznej. Według informacji zdobytych od kolegów z drugiej strony granicy – kierowca zignorował ich znaki zatrzymania się do kontroli. Jechał z prędkością ponad 180 km/h – poinformowała Radio Zachód Anna Galon, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/anna-galon-rzecznik-prasowy-nosg.mp3|titles=Anna Galon rzecznik prasowy NOSG]

Pogranicznicy ścigali uciekiniera do odległej o 30 km Górzycy. Tam na bardzo ostrym zakręcie kierowca wpadł w poślizg i „wypadł ” z drogi. Na szczęście staranował jedynie znak drogowy i tzw. odbojnik. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że tablice rejestracyjne figurują jako skradzione. Oddział Straży Granicznej ustala czy auto także było kradzione. Kierowca uciekł.

(Visited 99 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz