Sieć szpitali i PET w Lubuskiem

11:52

29 września 2017

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

(Visited 828 times, 1 visits today)

Od 1 października zacznie obowiązywać sieć szpitali. Zmiany, które od razu i bezpośrednio dotkną pacjentów, dotyczą funkcjonowania nocnej i świątecznej opieki medycznej. Co do szpitali, to placówki zakwalifikowane do sieci będą otrzymywały ryczałt na leczenie chorych z NFZ przez 4 lata.

Czy od 1 października pacjenci odczują zmiany i czy odczują je od razu? Zmniejszą się kolejki? Jaka powinna być wizja systemu szpitalnego w perspektywie najbliższych lat?

Czy lubuskie potrzebuje dwóch urządzeń PET, skoro na mapie potrzeb zdrowotnych zapisano jedno urządzenie?

Goście:

Elżbieta Płonka – PiS

Mirosław Marcinkiewicz PO

Franciszek Wołowicz – Bezpartyjni Samorządowcy

Czekamy na Państwa opinie w komentarzach i telefony do studia 68 324 22 55 i 801 327 462.

(Visited 828 times, 1 visits today)

3 myśli na temat “Sieć szpitali i PET w Lubuskiem”

  1. 1. Kiedy nastąpi zmniejszenie administracji ‚zdrowotnej’ w NFZ, samorządach, czy instytucjach rządowych? 2. Czy szpitale osiągają jakiekolwiek dochody z wykorzystywania swojej aparatury przez lekarzy prowadzących prywatną praktykę? 3. Kto imiennie odpowiada za proponowane zmiany /aby można było twórcom pogratulować i podziękować – chociażby za rok/?

  2. Panie M., proszę się nie czepiać Prezydenta Nowej Soli. Proszę przyjechać do NS i zobaczyć jak to miasto wypiękniało za kadencji pana Tyszkiewicza. Jeżeli ktoś pracuje i widać tego efekty to należą mu się ODPOWIEDNIE pieniądze. Byłem niedawno w Zielonej Gorze – nie chciałbym tam mieszkać.

Dodaj komentarz