Przyszłość Bezpartyjnych Samorządowców i wycinka drzew. Zapraszamy na Lubuskie Konfrontacje

11:02

17 marca 2017

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

(Visited 1 050 times, 1 visits today)

Na samorządowej scenie politycznej powstała nowa formacja Ruch Samorządowy „Bezpartyjni”. Złożona jest z prezydentów miast, burmistrzów i radnych. Idea? Polska to nie partia. Cel? Start w wyborach samorządowych. Ruch chce być w najbliższych wyborach samorządowych alternatywą dla partii politycznych. Docelowo „Bezpartyjni” mają mieć przedstawicieli w każdym wojewódzkie. Czy to się uda? Czy partyjność jest gorsza od bezpartyjności?

Od 1 stycznia obowiązuje nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, która złagodziła zasady dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Przepisy, autorstwa grupy posłów PiS, stały się powodem wielu protestów. Czy słusznie? Jak oceniać tę decyzję? Czy w przyjętej nowelizacji ustawy można zobaczyć pewne działania lobbingowe?

Goście:

Mirosław Marcinkiewicz – PO

Tadeusz Ardeli – PiS

Sławomir Kowal – Bezpartyjni Samorządowcy

Zbigniew Kołodziej – PSL

Tomasz Nesterowicz – SLD

Czekamy na Państwa opinie w komentarzach i telefony do studia 68 324 22 55 i 801 327 462.

(Visited 1 050 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Przyszłość Bezpartyjnych Samorządowców i wycinka drzew. Zapraszamy na Lubuskie Konfrontacje”

  1. …obłuda , obłuda i fałsz totalnej oPOzycji!!!…toż to właśnie w stolicy, w Wa-wie i pod rządami HGW wycięto ponad 230 tys drzew!!!….. i tu media typu Wybiórcza , TeFujEN i POlsiad …cisza!!!!( teraz po instrukcjach właściciela Axel Springer wiemy dlaczego!!!)…a wycinka 3 ha lasu w ok.Gdańska…cóż ….donoszą sami na siebie!…bo to przecież w 99,9% będą tam mieszkać głosujący na dzisiejsza opozycję( po i nowoczesną!) oraz liberałowie z trójmiasta!!!!…punkt!….no i poprzez Gorzów pozdro dla Kaza Lovelasa!

Dodaj komentarz