STEREOPHONICS „Scream Above The Sounds”

06:02

11 grudnia 2017

Grzegorz Bugaj

Kierownik Działu Rozrywki Radia Zachód   +48 68 4555 504

(Visited 563 times, 1 visits today)

Fantastyczna walijska formacja Stereophonics powraca z nowym albumem „Scream Above The Sounds”. Zespół ma na swoim koncie sześć albumów numer jeden na Wyspach oraz miliony sprzedanych płyt i singli.
Kapela Kelly’ego Jonesa (wokal/gitara) i Richarda Jonesa (gitara basowa) niezmiennie proponuje nam porywającego rocka. Stereophonics nagrali piosenki w nowym składzie, w którym poza panami Jonesami są Adam Zindani (gitara), Jamie Morrison (perkusja), a także Tony Kirkham (klawisze).
Kelly Jones postanowił napisać na płytę piosenki, które są niczym hymny. Potężne, ciekawie zaaranżowane, pozbawione uczucia niepewności. I oczywiście nasycone wspaniałymi melodiami, z których walijska kapela słynie. Chociażby takimi jak otwierająca płytę kompozycja „Caught By The Wind”, nawiązująca do klasyków Stereophonics.
– W każdej piosence jest zawarta ulga. Nawet wtedy, gdy przebija z niej też nostalgia, strach lub niepewność, wciąż przebija z niej nadzieja i jest miejsce na wyjście z trudnej sytuacji. – Tłumaczy Kelly.
Pierwsza singlowa kompozycja to „All In One Night”. Inspiracją dla utworu był film Sebastiana Schippera „Victoria”. Całą płytę nagrano głównie w Londynie, w RAK Studios, a także w ICP Studios w Brukseli. Zespół współpracował w studiu z doskonale sobie znanym Jimem Lowem.
Utwory:
1. Caught By The Wind
2. Taken A Tumble
3. What’s All The Fuss About?
4. Geronimo
5. All In One Night
6. Chances Are
7. Before Anyone Knew Our Name
8. Would You Believe?
9. Cryin’ In Your Beer
10. Boy On A Bike
11. Elevators

/Warner Music

(Visited 563 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz