O reparacjach, malejącej liczbie chętnych do startu w przetargach, sensie aktywizacji bezrobotnych i o wymiarze sprawiedliwości

13:00

16 września 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

(Visited 985 times, 1 visits today)

Krzysztof Chmielnik

Publicysta

 

(Visited 985 times, 1 visits today)

W programie przypomnieliśmy niektóre z głosów słuchaczy Otwartego Mikrofonu z mijającego tygodnia.

Reparacje od kilku tygodni rozpalają emocje. Słuchacze Radia Zachód jak i inni Polacy są podzieleni. Zauważamy, że brakuje nam historycznej edukacji, a zbyt ulegamy historycznej antypolskiej a proniemieckiej propagandzie. My jesteśmy przekonani, że reparacje się należą i powinnyśmy to światu przypominać.

Reforma sądownictwa prowokuje słuchaczy do dzielenia się osobistymi doświadczeniami w tej kwestii. Zauważamy, że statystyka i indywidualne krzywdy to dwa światy. Postulujemy, aby sądy były mniej formalne a bardziej empatyczne i uwzględniające możliwość krzywdzenia ludzi wyrokiem. Sędziowie powinni być najpierw ludźmi, a potem prawnikami.

Samorządowcy się skarżą, że brak wykonawców do samorządowych inwestycji. To kolejny optymistyczny sygnał o dobrych zmianach na rynku pracy. Wbrew narzekaniom pracodawców. Urząd Marszałkowski nie chce wydawać pieniędzy na szkolenia dla bezrobotnych, bo podobno nie ma bezrobotnych. Nie mamy danych, aby oceniać ten pomysł, ale wydaje się, że urzędy nie rozumieją gospodarki. Także w kwestii szkoleń dla pracowników.

Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Marek Poniedziałek.

 

 

(Visited 985 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz