Nowy inwestor w Sulęcinie

16:14

9 stycznia 2018

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91.

(Visited 2 511 times, 1 visits today)

Około 300 osób znajdzie pracę w nowej fabryce z branży meblarskiej, która powstanie w Sulęcinie.

W ostatnich dniach władze miasta podpisały umowę sprzedaży  ponad 8 hektarowej działki pod budowę fabryki niemieckiej firmie. Mówi zastępca burmistrza Sulęcina  Iwona Walczak:
Wicestarosta Tomasz Prozorowicz podkreśla, że   powstanie nowej fabryki z branży meblowej zlikwiduje – w znacznym stopniu – bezrobocie w powiecie sulęcińskim:
Firma meblarska z Niemiec, w hali o powierzchni około 40 tysięcy metrów kwadratowych,  produkcję zamierza rozpocząć w III kwartale tego roku.
(Visited 2 511 times, 1 visits today)

5 myśli na temat “Nowy inwestor w Sulęcinie”

  1. Panie Redaktorze proszę zasięgnąć informacji a nie pisać bzdety.Działkę niemieckiej firmie sprzedano już dość dawno temu.Niemiecka firma zdążyła już odsprzedać tę samą działkę belgijskiemu deweloperowi.Ciekawe co z tego wyniknie?

  2. Może samorządowcom uda się znaleźć inwestora, który potrafi zorganizować magazyn odpadów niebezpiecznych z całej Europy, albo imprezę której głównym aktem jest indywidualne narkotykowe menu. Tylko taka działalność przynosi wysokie dochody i samorządowcy w Lubuskim taką działalność gospodarczą wspomagają.

  3. Dlaczego tak ogólnikowo panie Redaktorze. Inwestorem jest firma OSCHMANN Comfortbetten GmbH z Coburga. I proszę się nie łudzić, ale za te pieniądze co firma ta zamierza płacić to chyba w Sulecinie można znaleźć sobie lepsza prace. Ponadto zamiarem pana Oschmanna i jego prezesa jest zatrudnić znaczna ilość Ukraińców, bo może tylko oni skłonni będą za ta jałmużnę pracować. Mówiąc o inwestorze wszyscy się cieszą, ale trzeba tez spojrzeć kto to jest ten inwestor. Jakie jest jego podejście do pracowników. I co jeszcze, jakie są powody tej inwestycji. W przypadku Oschmanna jest to wyłącznie chciwość i łakomstwo na zwiększenie swojego zarobku poprzez myśl tańszej produkcji w Polsce.
    Znając te zamiary i cele, inwestycja ta nie jest tak fenomenalna jakby się myślało…

  4. Panie Redaktorze proszę jeszcze wsiąść pod uwagę ze w zamian za to ze w Sulęcinie planowane jest zatrudnienie około 300 osób, to tym samym stracą w Niemczech co najmniej 200 osób źródło dochodu…

  5. Podejście do pracownika o to najlepiej zapytać pracujących Polaków w Coburgu i Sonnefeldzie poniżanie zastraszanie jak się nie podoba to się zwolnij o to ich odpowiedzi już teraz nie ma pracy wszystko idzie do polski ale o tym się nie mówi ile ludzi strać pracę

Dodaj komentarz