Birgfellner bez PBG – przyczyną spór trenerów?

17:18

21 września 2010

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

(Visited 91 times, 1 visits today)

W rozpoczynającym się w najbliższy piątek w hali CRS przy Sulechowskiej memoriale Lecha Birgfellnera wystąpią tylko 3 zespoły. Dziś oficjalnie z udziału w turnieju zrezygnował PBG Basket poznań. Oficjalna przyczyna: sprawy szkoleniowo – organizacyjne; nieoficjalna: kłótnia trenerów podczas weekendowego turnieju w Poznaniu.Działacze Zastalu o rezygnacji nie dowiedzieli się z poznańskiego klubu ale od…pracownika hotelu Śródmiejskiego, który przekazał klubowi informację, że PBG Basket wycofał rezerwacje dla koszykarzy, którzy w tym hotelu mieli spać w weekend. Nasza ekipa próbowała potwierdzić te informację w Poznaniu ale poznaniacy, według prezesa Zastalu, długo nie odbierali telefonów od naszych działaczy.

„Gdy chcieliśmy wyjaśnić sprawę z poznańskimi działaczami ci przez kilka godzin nie odbierali telefonu, wreszcie gdy udało się nam skontaktować namawialiśmy ich do zmiany decyzji i dopiero około godziny 14 we wtorek oficjalnie potwierdzili fakt rezygnacji” – mówi Rafał Czarkowski. W decyzji przesłanej do klubu mailem PBG pisze, że rezygnuje z powodów „szkoleniowo – organizacyjnych”. Wcześniej Zastal próbował nakłaniać poznaniaków do zmiany decyzji ale ci pozostali nieugięci mimo, że mediacji próbował sam prezes PLK – Jacek Jakubowski.

Działacze Zastalu podejrzewają, że przyczyną wycofania się z turnieju zespołu z Poznania jest kłótnia trenerów Zastalu Tomasza Herkta oraz PBG – Milji Bogicevica podczas turnieju, który odbył się w miniony weekend w Poznaniu. Panowie „wymienili sie uprzejmościami” podczas spotkań obu zespołów. Nie zgadzali się z decyzjami sędziów i doszło między nimi do kłótni. „Wiemy, że trener PBG to furiat i to prawdopodobnie jego decyzja” – usłyszeliśmy nieoficjalnie w Zastalu.

[audio:http://archiwum.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/rafael.mp3|titles=Prezes Zastalu – Rafał Czarkowski]

Dodajmy, że Zastal próbował „załatwić” czwartego uczestnika memoriału. Nie udało sie to jednak z jednym z zespołów z Czech, który chciał zagrać mecz sparringowy, trzy mecze w 3 dni to dla Czechów było jednak za dużo. Rozmawiano też z Siarką Tarnobrzeg – ta jednak gra mecze kontrolne z Polonią Warszawa i było już za późno na chociażby odwołanie rezerwacji hoteli, w których spać będzie Siarka.

A w związku z tym, że PBG nie będzie na turnieju, wszystkie mecze będzie można obejrzeć za darmo. Tym, którzy do tej pory kupili bilety, zostaną zwrócone pieniądze. Bilety nie są już oczywiście sprzedawane.

A terminarz turnieju przedstawia się w tej chwili następująco:

Piątek

18.30 Prezentacja Zastalu

Po prezentacji Zastalu mecz Zastal – Energa Czarni Słupsk

Sobota

18.00 Energa Czarni Słupsk – Kotwica Kołobrzeg

Niedziela

11.00 Zastal Zielona Góra – Kotwica Kołobrzeg

(Visited 91 times, 1 visits today)

5 myśli na temat “Birgfellner bez PBG – przyczyną spór trenerów?”

  1. No cóż ich chorwacki śmieszny trener nie chciał sie znowu skompromitować ( ba ł sie przegrać kolejny mecz z Zastalem).

  2. Ciekawie będzie w lidze, oj ciekawie. Za taki numer pana trenera PBG podpowiednio przywitamy w Zielonej.

Dodaj komentarz