LAR o strategii rozwoju gospodarczego gmin

16:25

2 lutego 2018

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

(Visited 1 317 times, 1 visits today)

Jak przygotować dobrą strategię promocji potencjału gospodarczego gminy – tego uczyli się dzisiaj uczestnicy Lubuskiej Akademii Rozwoju.

Joanna Malon z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego podkreśla, że zajęcia adresowane były do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

– Chcieliśmy w sposób praktyczny, na specjalnych warsztatach, przedstawić im najnowsze rozwiązania związane z obsługą potencjalnych inwestorów czy promocją gospodarczą gminy – wyjaśnia Malon:

Dzisiejsze zajęcia dla przedstawicieli gmin i powiatów prowadził Mirosław Bąk, ekspert w dziedzinie budowania i wdrażania strategii promocji potencjału gospodarczego jednostek samorządu terytorialnego.

Jak mówi, tworzenie dobrej strategii nie jest wcale łatwe, szczególnie, jeśli nady samorząd chce pozyskać inwestorów zagranicznych:

Zdaniem Mirosława Bąka, zarówno region, jak i większość lubuskich samorządów bardzo dobrze radzą sobie z promocją swojego potencjału gospodarczego:

Dodajmy, że w druga część dzisiejszej sesji Lubuskiej Akademii Rozwoju adresowana była do przedsiębiorców, którzy mogli się dowiedzieć m.in. jak sfinansować i zrealizować swój pomysł na nowatorski start – up.

Kolejna sesja LAR odbędzie się 2 marca i poświęcona będzie patentom i rejestracji znaków towarowych.

(Visited 1 317 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz