Sportowcy docenieni

00:45

3 grudnia 2011

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

(Visited 140 times, 1 visits today)

W czwartek, 1 grudnia, w sali MGOSiR w Nowogrodzie Bobrzańskim odbyło się spotkanie sportowców, trenerów i działaczy.
Spotkanie było podsumowaniem całorocznej pracy gminnego środowiska sportowego. Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego, Andrzej Bawłowicz podziękował całemu środowisku za pracę i sportową rywalizację, która pozwoliła na zajęcie przez gminę I miejsca w województwie w XVII Sportowym Turnieju Miast i Gmin, w grupie od 7500 do 15000 mieszkańców, co przełożyło się na VIII miejsce w kraju.
Podczas spotkania wręczono puchary i dyplomy za propagowanie sportu i wyniki sportowe. Otrzymały je szkoły, kluby sportowe i sekcje, doceniono także indywidualne osiągnięcia zawodników i trenerów.
Spotkanie było znakomitą okazją do wzajemnego poznania się sportowego środowiska gminy Nowogród Bobrzański, jego większej integracji, a indywidualne wyróżnienia będą zachętą do dalszej pracy i osiągania jeszcze lepszych wyników.
Władysław Łukasiewicz podkreślił w swoim wystąpieniu rolę rodziców młodych zawodników, to często ich zaangażowanie i pomoc umożliwia osiągnięcie znaczących sukcesów. Bez tego wielu młodych ludzi miałoby ograniczone możliwości dojazdu na treningi, czy wyjazdów na zawody.
Okazuje się, że gmina Nowogród Bobrzański nie tylko piłką nożną stoi, jakby wskazywały na to wyniki drużyny Błękitnych Fadom, ale posiada utalentowanych zawodników innych dyscyplin sportowych. Jedenastoletni Robert Moroz osiąga znakomite wyniki w biegach przełajowych, a zawodnicy klubu jeździeckiego „Cortina” Kaczenice coraz lepiej radzą sobie na parkurze, sukcesy osiągają także siatkarki czy szachiści. Do łask wrócił także palant, gra kiedyś bardzo popularna, dziś już prawie zapomniana.
Wypada tylko życzyć całemu środowisku sportowemu gminy, aby oprócz dyplomów i pucharów, mogło liczyć na jeszcze większe finansowe wsparcie władz samorządowych.
Jesteśmy niezmiernie ciekawi, czy w innych gminach naszego województwa są organizowane podobne spotkania. Czekamy na głosy naszych słuchaczy i internautów.

(Visited 140 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz