Danuta Szewczyk nową wicestarostą gorzowską

18:44

19 czerwca 2017

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91.

(Visited 2 363 times, 1 visits today)

Danuta Szewczyk – absolwentka  Uniwersytetu Szcecińskiego wydziału Ekonomii, która od 10 lat pracowała w Zespole Parków Krajobrazowych woj. lubuskiego, a w latach 2009 – 2016 była jego dyrektorem – zastąpiła na stanowisku wicestarosty gorzowskiego Marcina Cyganiaka, gdy  ten  13 czerwca złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Przyjęcie rezygnacji dotychczasowego wicestarosty i powołanie nowej, nastąpiło podczas sesji powiatu gorzowskiego.  Kandydatka na stanowisko wicestarosty Danuta Szewczyk – – podczas autoprezentacji mówiła m.in. o dobrej współpracy:

Pytana przez jednego z radnych o trzy najważniejsze sprawy stojące przed starostwem, Danuta Szewczyk wymieniła zadłużenie byłego szpitala powiatowego w Kostrzynie, zły stan dróg powiatowych, ale uchyliła się od dalszego wymieniania problemów. Ostatecznie po serii pytań do kandydatki, radni 16 głosami, przy 1 przeciwnym i jednym wstrzymującym się, powołali Danutę Szewczyk na stanowisko wicestarosty gorzowskiego. Dotychczasowy  wicestarosta Marcin Cyganiuak zdementował kuluarowe plotki, jakoby jego dymisja była wymuszona przez polityków Platformy Obywatelskiej:

Uchylił się także od odpowiedzi, co teraz będzie robił – wezmę najpierw tydzień urlopu – powiedział były wicestarosta gorzowski Marcin Cyganiak.

IMG_20170619_161122

(Visited 2 363 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz