Możesz pomóc: Słońce dla Noemi

13:08

31 marca 2010

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

(Visited 857 times, 1 visits today)

Noemi – trzyletnia dziewczynka z hipoplazmą nerwu wzrokowego. Są szanse na przywrócenie wzroku dziewczynce. Potrzebne jest 30 tysięcy dolarów żeby matka z małą pojechały do Chin na operację.

Noemi to wnuczka pana Lecha Kuroczyckiego ze Świebodzina, ma trzy lata i 3 miesiące. Dziewczynka urodziła się w Anglii, obecnie wraz z matka przebywa w Świebodzinie.

Noemi urodziła się z hipoplazją nerwu wzrokowego. Choroba zdiagnozowana została po 4 miesiącach i od tego czasu dziewczynka jest przez cały czas pod opieką lekarzy okulistów i neurologów. Jednak leczenie jakie można uzyskać w kraju jest w zasadzie bezowocne. Dziewczynka jest pod stałą kontrolą Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

-Obecnie Noemi ma 3 latka i 3 miesiące. Przez okres, od momentu zdiagnozowania do maja b.r. szukaliśmy pomocy medycznej na całym świecie. Szukaliśmy ośrodka, który byłby w stanie pomóc Noemi. Dokumenty medyczne były wysyłane do Rosji, Francji, Niemiec, Anglii, a także na Ukrainę i do USA – jednak nie otrzymaliśmy korzystnych dla Noemi odpowiedzi” – mówi dziadek dziecka.

W maju matka dziecka znalazła na stronie internetowej informację o klinice w Chinach, szybko skontaktowała się, przesłała dokumentację medyczną i specjaliści z kliniki w Qiungdao zakwalifikowali Noemi do zabiegów mających na celu polepszenia sprawności nerwu wzrokowego.

Pojawiła się szansa na przywrócenie wzroku dziewczynce.

Jedyną szansą, żeby trzyletnia Noemi zobaczyła swoich rodziców, swoje zabawki, po prostu świat, jest kosztowne leczenie w Chinach. Koszt 30 dniowego pobytu i leczenia wyniesie około 30 tysięcy dolarów . Narodowy Fundusz Zdrowia odmówił jakiej kolwiek pomocy.

Prosimy słuchaczy Radia Zachód o pomoc dla Noemi.
Wpłaty prosimy kierować na konto bankowe:

Fundacja VIVE Serce Dzieciom

ul. K. Olszewskiego 6

25-663 Kielce
ING Bank Śląski

24 1050 1416 1000 0022 7856 1093

z dopiskiem „Dla NOEMI”

(Visited 857 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz