Regionalny Magazyn Muzyczny 1.10.2016

13:50

1 października 2016

Grzegorz Bugaj

Kierownik Działu Rozrywki Radia Zachód   +48 68 4555 504

(Visited 618 times, 1 visits today)

W Międzynarodowym Dniu Muzyki mówimy o koncertach dla dzieci, dla tych starszych, a dodatkowo pytamy o formę nauczania tej sztuki przez gorzowską Małą Akademię Jazzu.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Autorskiej transVocale już po raz 13 odbędzie się na polsko-niemieckim pograniczu. Słubice i Frankfurt nad Odrą po raz kolejny na trzy dni zmienią się się w wielką muzyczną scenę. Przygotowano ponad 20 koncertów na pięciu scenach, pojawią się m.in. zespół Raz Dwa Trzy, Kasia Kowalska, Anna Szarmach. We Frankfurcie z kolei usłyszymy m.in. zespół Twelfth Day – nierozerwalny duet składający się ze skrzypaczki i harfistki, które dodatkowo śpiewając przeniosą wszystkich w liryczny nastrój czy zespół The Angelcy, sześcioosobową grupę rodem z Tel Awiwu.
Przyznana zostanie również nagroda transVocale. Z polskiej strony odbierze ją Dominika Barabas, z niemieckiej Simon&Jan. Inauguracja będzie miała miejsce 10 listpada w Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą. Festiwal potrwa do 12 listopada.
Z Tomaszem Pilarskim dyr.SMOK rozmawiała Monika Iłowska Walkowiak:

Sławomir Kozłowski o Koncertach Rodzinnych w Filharmonii Zielonogórskiej:

W gorzowskim Jazz ClubiePod Filarami odbyło się badanie fokusowe związane z fenomenem modelu edukacji kulturalnej jakim jest Mała Akademia Jazzu. W dyskusji uczestniczyli między innymi nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych i animatorzy kultury, którzy w ciągu ostatnich 30 lat zetknęli się projektem MAJ. Agnieszka Dobosiewicz:

(Visited 618 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz