Wspomnienie, kalendarze i książka

19:50

16 stycznia 2018

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

(Visited 1 571 times, 1 visits today)

Foto 2

Nie żyje red. Grzegorz Chwalibóg. Tę fotografię znalazłam w naszym,( przez pięć lat) wspólnym pokoju.  Na odwrocie  jest napis – Żagań 1980. Te dzieci mają dziś ponad 40 lat. Może ktoś się rozpozna…

Jak co roku, w styczniu mam firmowe kalendarze i coś jeszcze z radiowych gadżetów.

kubek 2

W klubie Dobrej Książki Zielony byfyj Sabiny Waszut, laureatki nagrody literackiej Pióro. To finał sagi o wielopokoleniowej, śląskiej rodzinie.

 

Zapraszam do 22.00

 

(Visited 1 571 times, 1 visits today)

36 myśli na temat “Wspomnienie, kalendarze i książka”

 1. Dobry wieczór , pozdrawiam serdecznie w Nowym Roku , szczęścia i pomyślności . Nowy etap życia , nowe szanse i marzenia do spełnienia .

 2. Zostają takie wspomnienia o ludziach którzy kiedyś pojawili się w naszym życiu , fotografie . Wspomnienia ,tyle czasem .

 3. Mam taki kolorowy kubeczek , przypomina te chwile i godziny , tak właśnie , spędzone w towarzystwie Radia Zachód ,pamiątka .

 4. Dziękuję , cieszę się na wieczory z Radiem może mniej niż kiedyś ale jakość ,jakość się liczy..

 5. To przykro , gdy odchodzi osoba znacząca z naszego życia… Pamiętam odejście mojej ulubionej
  nauczycielki -wychowawczyni , z podstawówki. Wymagającej ale mądrej osoby, przygotowującej do życia. Potrafiącej wydobyć z ucznia to co najlepsze, cenne. Uświadamiającej rodzicom na każdym kroku jakie mają skarby:):) …

 6. O i niepotrzebnie się pochwaliłam ale kalendarz przydałby się z pewnością

 7. Miłe i sympatyczne powitanie w Nowym Roku ,panie Krzysztofie pomyślności .

 8. żyje się by umrzeć , szkoda że doceniamy bliskość osoby dopiero gdy zniknie z tego świata, wielu znika za szybko pozostawiając pustkę , szanujmy tych co wraz z nami żyją obok

 9. Życzę dobrej zmiany w życiu wszystkich Polaków.

 10. O jak nas wielu się zebrało wieczorową porą , dobry wieczór i dziękuję z wzajemnością .

 11. Niech Prawo, Sprawiedliwość i Miłość zapanują w całej naszej Ojczyźnie w 2018 roku!

 12. Uczcijmy Stulecie Odrodzenia Niepodległej Rzeczypospolitej i patriotycznym czynem, i dobrym słowem, i miłością w sercach. I pamiętajmy o codziennym, a nie tylko od święta, wspieraniu naszego Państwa i Jego Władz!

 13. Recepta na cały rok
  Bierzemy 12 miesięcy. Oczyszczamy je dokładnie z goryczy, chciwości, małostkowści i lęku. Po czym rozkrajamy każdy miesiąc na 30 lub 31 części tak aby zapasu wystarczyło dokładnie na cały rok. Każdy dzień przyrządzamy osobno. Z jednego kawałka pracy i dwóch kawałków pogody i humoru. Do tego dodajemy 3 duże łyżki: nagromadzonego optymizmu, łyżeczkę tolerancji, ziarenko ironii i odrobinę taktu.Następnie całą masę polewamy dokładnie dużą ilością miłości . Gotową potrawę przyozdabiamy bukietem uprzejmości. Podajemy codziennie z radością i filiżanką dobrej orzeźwiającej herbatki. K. Elizabeth Goethe

 14. Sześćdziesiąt pięć lat kojarzy się z wiekiem emerytalnym , dojrzałym , zasobnym w doświadczenia dobre ,lepsze i jeszcze lepsze a co dalej ? Nowy rozdział i odliczane rocznice , nowe możliwości , super jakości technicznej i tematów ciekawych bez liku , by się pięknie słuchało , życzę

 15. Jagienko podam tę receptę na koniec audycji, podoba mi się…

 16. Dobrze. Autorka tych myśli wymieniona jest na końcu recepty. Recepta przywieziona znad morza:):)

 17. Miłego klikania. Trzeba przygotować się na jutro Radio cicho szemrze .Dobrej nocy wszystkim:)

 18. =Gdybym była twoja = padła by nawet Troja , tak , kto wie może ?

 19. O , piosenki Ewy Demarczyk to cała historia mojej młodości , tak podśpiewywanie przed lekcjami słuchanie płyty na dużej przerwie w licznym gronie koleżeństwa klasowego . To były czasy ,piękne , naiwne marzenia i czas jakże inny .Groszki i róże , Tomaszów albo wiersz Pawlikowskiej -Gdy się miało szczęście całe a została tylko fotografia to jest mało ,bardzo mało .

 20. dobry wieczór -miło, miło choć „pojawiasz się i znikasz i znikasz….” Pani Redaktor :)

 21. Danusia -” =Gdybym była twoja = padła by nawet Troja , „- jeszcze może być wersja” Do rycerza” :)- Gdybym była twoja- spadła by nawet z ciebie zbroja :)

 22. DOBRA RADA DLA POLAKÓW NA NOWY ROK 2018
  Nie pij, nie pal, a władzy nie obrażaj, lecz ją chwal.

 23. O PRZYCZYNIE OBYWATELSKIEJ RADOŚCI W NOWYM ROKU 2018

  O szczęśliwe to państwo i potęgi bliskie, gdzie i prawo waży, i sprawiedliwość ma miejsce. Panie Prezydencie, Panie Premierze, a nade wszystko – Panie Prezesie! W imieniu Polaków – dziękuję!

 24. Rok 2018 – rokiem lektury
  Dezyderat obywatelski

  Ja, niżej podpisany, niniejszym, jako obywatel, forumowicz i radiosłuchacz, domagam się omówienia i rozpropagowania autobiografii Pana Prezesa Doktora Jarosława Kaczyńskiego.
  Rzeczone arcydzieło to lektura bardzo pożyteczna, inspirująca i ciekawa. Jej znajomość powinna być obowiązkowa. A promocja i upowszechnianie wartości zawartych w tej nieocenionej książce – opus magnum naszej literatury współczesnej – winno stanowić istotny element i wyznacznik misji zarówno narodowych, jak i prywatnych, polskojęzycznych mediów. Niech będzie to probierz wiarygodności i kompetencji IV władzy, jej zaangażowania w dzieło tworzenia pięknej, mądrej i patriotycznej Polski.
  Proszę o życzliwe i niezwłoczne ustosunkowanie się do przedłożonego dezyderatu obywatelskiego.
  Z poważaniem
  Tabaka Kalasanty Nepomucen

 25. O pożytecznej sztuce radowania się i optymistycznym myśleniu

  Cieszmy się, radujmy, współweselmy – bo doczekaliśmy pięknych czasów w naszym umiłowanym kraju, Polsce. Jest nam tu teraz po prostu lepiej niż dobrze. Głośmy ten nasz entuzjazm, gdzie tylko się da. Zmieniajmy mentalność rodaków na optymistyczną! Zaprawiajmy naszą egzystencjalną wolność szczyptą optymizmu i obywatelskiej żarliwości. Uwznioślajmy codzienność życiodajnym wodotryskiem radości i fontanną entuzjazmu. Nie pozwólmy, by w tym najpiękniejszym okresie w dziejach Rzeczypospolitej Polacy, a zwłaszcza przeurocze Polki, pławili się w smucie i odmętach nihilizmu. Przeciwnie – zadbajmy o to, by współweselili się oni i ubogacali we wszechobecnym pięknie, miłości, serdeczności. To nasze zadanie domowe do odrobienia!

 26. Panie Tabako, a obiecał pan…..o ludzki język proszę.

 27. jakaś pani też pojawia się i znika… częściej proszę

 28. Dziwny ten świat , piękny i straszny , ja mam nadzieję na więcej piękna w działaniach i ludzkich sercach, by był dziwny ilością pozytywnych uczuć i serdecznością płynącą od człowieka do człowieka . Pozdrawiam i dobrej nocy życzę . Do kiedyś tam , może za tydzień , papa :)

Dodaj komentarz