Kobiety u boku naszych władców

19:58

30 stycznia 2018

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

(Visited 856 times, 1 visits today)

 

 

Żony, kochanki, damy, intrygantki. Niezwykłe kobiety u boku naszych władców - Zieliński Andrzej

Książka, która opowiada o tym, o czym milczą podręczniki od historii.

Nie da się ukryć, że to mężczyźni zawsze władali światem. Dzierżyli berła, nosili  złote korony, decydowali o poczynaniach wojsk i o rozpoczęciu i zakończeniu wojen. To mężczyźni przez wiele wieków decydowali co jest nakazane, a co zabronione, co właściwe a co nieprzyzwoite. Karali, nagradzali, posyłali na wojnę i skazywali na wygnanie. Kobiety stały wtedy z tyłu, za główną rolę mając jedynie urodzenie potomka płci męskiej, który mógłby w przyszłości objąć tron po ojcu.

Rozmowa z autorem Andrzejem Zielińskim.

W Klubie Dobrej Książki polecamy także:

 

Kochaj Regina Brett - zdjęcie 1Znaleziony obraz

 

(Visited 856 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Kobiety u boku naszych władców”

  1. Dobry wieczór , spóźniona , przepraszam ale dzionek był bardzo bogaty w wydarzenia trudne . Pozdrawiam serdecznie i posłucham z przyjemnością – :)

  2. Bardzo słuszna uwaga , prawda nie zawsze akceptowana , kobiety naszych królów i władców niedoceniane a ile dokonały . Źle odbierano inteligencję i polityczne ambicje pań , niestety.

  3. A ja się cieszę, że dzięki Prawym i Sprawiedliwym oraz Panu Prezydentowi wiele polskich kobiet będzie mogło niedziele spędzać w rodzinnym gronie, a nie za ladą. A pewnie i czas na pożyteczną i budującą morale i życie rodzinne lekturę się znajdzie… W imieniu Polaków i Polek – dziękuję!

  4. Pan Andrzej pisze o kobietach , cieszy mnie to bardzo , kobiety to temat bogaty i ciekawy , czekam na gotowe dzieło do czytania . Pozdrawiam pięknie .

  5. Panie Kalasanty – takiego Pana lubię. W skrócie i bęc w punkt. Hahaha

  6. Nasza współczesna historia też kiedyś znajdzie się w annałach i zapiskach , zostanie oceniona rola kobiet w polityce , nauce i życiu takim zwyczajnym , codziennym . Nie wiem w jakim stopniu ocena będzie pozytywna , to zależy od oceniających i tego jakie fakty ważne dla dziejów kraju i Europy będą oceniane a dzieje się wiele za sprawą kobiet .

  7. O, to się Pani Redaktor baaardzo cieszę. Bo rozumiem, że jako Polka, i to Polka empatyczna, dołącza się Pani do moich podziękowań z 20:43.

  8. Każdego dnia doświadczamy rzeczy dobrych, radosnych i oczekiwanych i tych mniej potrzebnych , ale te wszystkie doświadczenia budują naszą siłę życiową i moc radzenia sobie z tymi trudnymi sprawami . Takie jest życie, dni lepsze i gorsze . . Pozdrawiam serdecznie i dobrej nocy .

Dodaj komentarz