Wieś przyszłości – marzec

13:17

7 marca 2014

Krzysztof Baług

Kierownik redakcji edukacji +48 68 45 55 523

(Visited 106 times, 1 visits today)

W ostatnich latach widoczny jest wzrost poziomu życia mieszkańców wsi. Połowa ludności korzysta z internetu, nie ma większych problemów z dostępem do telefonu.  W wielu wsiach wybudowano kanalizację, doprowadzono wodę .

Postęp jest widoczny, ale nie brakuje także problemów takich jak na przykład strukturalne bezrobocie, brak dobrej komunikacji z pobliskimi miastami, czy też brak perspektyw dla młodzieży.

Na antenie Radia Zachód rozpoczynamy emisję następnego cyklu audycji edukacyjno – publicystycznych p.t. „Wieś przyszłości – poznaj efekty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” . Audycje mówią o problemach mieszkańców wsi, zarówno rolników jak i osób nie związanych z tą branżą, opisują wydarzenia , uroczystości organizowane na wsi, a także wdrożone projekty PROW i omawiają ich efekty dla lokalnych społeczności.

Wieś przyszłości – 2014-03-28

Zamiast szpecić, będą zdobić kolejne lubuskie miasta. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano trzy umowy na dofinansowanie modernizacji kolejnych targowisk.
Audycję przygotowała Karolina Kamińska

Wieś przyszłości – 2014-03-25

Audycja poświęcona wizycie studyjnej lubuskich producentów rolnych do Toskanii, która odbyła się w dniach 18-22-03. W ramach wyjazdu lokalni wytwórcy mieli okazję przekonać się, jak wygląda tam m.in. produkcja mleka, win, wyrobów mięsnych, a także ich promocja i sprzedaż. Wizyta została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Autor – Aurelia Radziukiewicz.
Wieś przyszłości – 2014-03-21

Jak lubuscy producenci rolni wypadają na tle wytwórców z Włoch? Trwa wizyta studyjna lubuskich producentów produktów ekologicznych w regionie Toskanii. O pierwszych spostrzeżeniach rozmawiała z nimi Aurelia Radziukiewicz.

Wieś przyszłości – 2014-03-18

Mieszkańcy Świechocina mogą już korzystać z nowej świetlicy. Mieszkańcy mają się teraz gdzie spotykać, uczyć i bawić. Relacja Agnieszki Dobosiewicz.

Wieś przyszłości – 2014-03-14

Powstaje sieć najciekawszych wsi. Czym ma być i dla kogo jest szansą? Audycja Sławomira Kordyjalika.

Wieś przyszłości – 2014-03-11

Prawie 300 tysięcy złotych kosztował remont dachu kościoła w Jędrzychowicach na terenie gminy Szlichtyngowa. Parafianie na to zadanie pozyskali z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 75 % poniesionych kosztów. Audycja Marka Turowskiego.

Wieś przyszłości – 2014-03-07

Mieszkańcy wsi Maszewo organizowali festyny na których zbierano środki na remont miejscowego kościoła, ale remont nie byłby możliwy bez pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Raport Marka Turowskiego.

Wieś przyszłości – 2014-03-04

W Polsce rozpoczyna się tworzenie sieci  „Najpiękniejszych Wsi“. Projekt ten jest odpowiedzią na postępujące wyludnianie małych miejscowości, utraty ich pierwotnego charakteru. Chodzi o przywracanie wartości życia na wsi oraz o promowanie walorów turystycznych i kulturalnych. Pierwsze spotkanie na ten temat odbędzie się 12 marca o godzinie 11.00 w podzielonogórskiej  Raculi. O szczegółach w dzisiejszej audycji.

(Visited 106 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz