Wieś Przyszłości – maj

16:59

22 października 2013

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 88 times, 1 visits today)

W ostatnich latach widoczny jest wzrost poziomu życia mieszkańców wsi. Połowa ludności korzysta z internetu, nie ma większych problemów z dostępem do telefonu.  W wielu wsiach wybudowano kanalizację, doprowadzono wodę .

Postęp jest widoczny, ale nie brakuje także problemów takich jak na przykład strukturalne bezrobocie, brak dobrej komunikacji z pobliskimi miastami, czy też brak perspektyw dla młodzieży.

Na antenie Radia Zachód rozpoczynamy emisję cyklu audycji edukacyjno – publicystycznych p.t. „Wieś przyszłości – poznaj efekty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” . Audycje mówią o problemach mieszkańców wsi, zarówno rolników jak i osób nie związanych z tą branżą, opisują wydarzenia , uroczystości organizowane na wsi, a także wdrożone projekty PROW i omawiają ich efekty dla lokalnych społeczności.

Wieś przyszłości odc. 2 

Ponad milion złotych kosztowała budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Boczowie w gminie Torzym. W miejscu starego i nie spełniającego standardów boiska powstał nowoczesny obiekt z trawiastą nawierzchnią, sektorem dla publiczności i socjalnym zapleczem. Pieniądze na ten cel pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów wiejskich, ministerstwa sportu i gminnych funduszy.  Boczów odwiedziła Monika Iłowska – Walkowiak.

Wieś przyszłości odc. 1

Dziś z Izabelą Patek wybierzemy się do wsi Dąbroszyn, gdzie zrealizowano projekt: Serce wsi – budowa świetlicy wiejskiej w Dąbroszynie, gmina Witnica ( powiat gorzowski), który otrzymał 500 tys. zł dotacji ze środków unijnych.

(Visited 88 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz