Wieś przyszłości – kwiecień

13:01

10 kwietnia 2014

Krzysztof Baług

Kierownik redakcji edukacji +48 68 45 55 523

(Visited 76 times, 1 visits today)

W ostatnich latach widoczny jest wzrost poziomu życia mieszkańców wsi. Połowa ludności korzysta z internetu, nie ma większych problemów z dostępem do telefonu.  W wielu wsiach wybudowano kanalizację, doprowadzono wodę .

Postęp jest widoczny, ale nie brakuje także problemów takich jak na przykład strukturalne bezrobocie, brak dobrej komunikacji z pobliskimi miastami czy też brak perspektyw dla młodzieży.

Na antenie Radia Zachód rozpoczynamy emisję następnego cyklu audycji edukacyjno-publicystycznych pt. „Wieś przyszłości – poznaj efekty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” . Audycje mówią o problemach mieszkańców wsi, zarówno rolników, jak i osób niezwiązanych z tą branżą, opisują wydarzenia, uroczystości organizowane na wsi, a także wdrożone projekty PROW i omawiają ich efekty dla lokalnych społeczności.

Wieś przyszłości – 2014-04-29

Brak kanalizacji był do niedawna uciążliwym problemem wielu lubuskich wsi i małych miejscowości. Z roku na rok standard życia mieszkańców regionu stale się podnosi. Przykład z Jasienia prezentuje Marek Turowski

Wieś przyszłości – 2014-04-25

W dzisiejszej audycji powiemy o dorocznym rajdzie samochodów terenowych organizowanym w Chlebowie. Uczestnicy mają do pokonania ponad sto kilometrów po terenach bagiennych i bezdrożach. Audycja Karoliny Kamińskiej.

Wieś przyszłości – 2014-04-24

Oszczędność czasu, paliwa i łatwiejsze prowadzenie upraw to zalety scalania gruntów. O szczegółach w audycji Marka Turowskiego  z cyklu Wieś przyszłości

Wieś przyszłości – 2014-04-22

Mieszkańcy Bobrówka, a także uczestnicy wystaw rękodzieła artystycznego, od lat podziwiają wielkanocne pisanki wykonane przez Urszulę Szadyko. Artystka ma dziś świetne warunki do pracy. Środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozwoliły jej na adaptację pomieszczenia na warsztat i jego wyposażenie. Panią Urszulę odwiedziła Agnieszka Dobosiewicz

Wieś przyszłości – 2014-04-15

Mieszkańcy wsi i małych miasteczek położonych w pięknych okolicach naszego regionu inwestują w rozwój turystyki , otrzymując wsparcie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak to robią w gminie Skwierzyna sprawdzała Agnieszka Dobosiewicz.

Wieś przyszłości – 2014-04-11

Nowa świetlica w Nowym Żabnie zmieniła funkcjonowanie tej wsi. Relacja Marka Turowskiego

Wieś przyszłości – 2014-04-08

Na terenie gminy Bojadła przeprowadzono inwestycję poprawiającą bezpieczeństwo powodziowe mieszkańców oraz użytków rolnych wsi: Młynkowo, Pyrnik  i Bojadła. W pobliżu  tych miejscowości znajduje się, główne dla Zielonej Góry, ujęcie wody pitnej. Audycja Karoliny Kamińskiej.

Wieś przyszłości – 2014-04-04

Lubuskie wioski, dzięki środkom z Unii Europejskiej, odbudowują świetlice – często jedyne placówki kultury. Dębową Łękę odwiedził Marek Turowski

Wieś przyszłości – 2014-04-01

Gmina Gubin, Zabór, Szlichtyngowa, Dąbie i Strzelce Krajeńskie – to tylko niektóre samorządy, które otrzymają pieniądze na wykonanie sieci wodociągowej, przydomowych oczyszczalni ścieków i modernizację stacji uzdatniania wody. Dofinansowanie  w wysokości 18 milionów zł otrzyma 21 beneficjentów.  Audycja Karoliny Kamińskiej.

 

 

(Visited 76 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz