Wieś Przyszłości – czerwiec

16:58

22 października 2013

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 78 times, 1 visits today)

W ostatnich latach widoczny jest wzrost poziomu życia mieszkańców wsi. Połowa ludności korzysta z internetu, nie ma większych problemów z dostępem do telefonu.  W wielu wsiach wybudowano kanalizację, doprowadzono wodę .

Postęp jest widoczny, ale nie brakuje także problemów takich jak na przykład strukturalne bezrobocie, brak dobrej komunikacji z pobliskimi miastami, czy też brak perspektyw dla młodzieży.

Na antenie Radia Zachód rozpoczynamy emisję cyklu audycji edukacyjno – publicystycznych p.t. „Wieś przyszłości – poznaj efekty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” . Audycje mówią o problemach mieszkańców wsi, zarówno rolników jak i osób nie związanych z tą branżą, opisują wydarzenia , uroczystości organizowane na wsi, a także wdrożone projekty PROW i omawiają ich efekty dla lokalnych społeczności.

Wieś przyszłości odc. 10

O budowie kanalizacji sanitarnej we wsiach Myszęcin, Ojerzyce i Szczaniec z wójtem gminy Szczaniec Ryszardem Walkowiakiem, z sołtysem Myszęcina Wiesławem Klimczakiem oraz mieszkańcami wsi rozmawia Jacek Stefanowicz.

Wieś przyszłości odc. 9

Dziś mieszkańcy gminy Zwierzyń nie wyobrażają sobie jak można żyć bez bieżącej wody, a jeszcze kilka lat temu wielu z nich korzystało ze studni. Jak udało się położyć wodociąg w  gminie i jakie są tego efekty sprawdzał Marcin Sasim.

Wieś przyszłości odc. 8

Świetlica we wsi Pałck to tylko jedna z inwestycji finansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w gminie Skąpe. Co oznacza ta inwestycja dla mieszkańców wsi sprawdzał Sławomir Kordyjalik.

Wieś przyszłości odc. 7

W tym tygodniu poznamy wyniki konkursu na projekty budowy kanalizacji i wodociągów na lubuskich wsiach. Dowiemy się również, które wsie otrzymają  finansowe wsparcie na remont świetlic, czyli jak są wykorzystywane środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. O szczegółach Marek Turowski

Wieś przyszłości odc. 6

Świetlica wiejska, boisko i plac zabaw we wsi Sękowice.

Wieś przyszłości odc. 5

Świetlica w Dzietrzychowicach.

Wieś przyszłości odc. 4

Materiał o remoncie kościoła parafialnego w Sławie. Zaprasza Marek Turowski.

Wieś przyszłości odc. 3

O promocji lubuskiej żywności, ale także sukcesów w wykorzystaniu pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – ze Stanisławem Tomczyszynem, członkiem zarządu województwa lubuskiego rozmawia Sławomir Kordyjalik.

(Visited 78 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz