Wieś przyszłości – wrzesień

15:54

3 września 2014

Krzysztof Baług

Kierownik redakcji edukacji +48 68 45 55 523

(Visited 53 times, 1 visits today)

W ostatnich latach widoczny jest wzrost poziomu życia mieszkańców wsi. Połowa ludności korzysta z internetu, nie ma większych problemów z dostępem do telefonu.  W wielu wsiach wybudowano kanalizację, doprowadzono wodę .

Postęp jest widoczny, ale nie brakuje także problemów takich jak na przykład strukturalne bezrobocie, brak dobrej komunikacji z pobliskimi miastami czy też brak perspektyw dla młodzieży.

Na antenie Radia Zachód rozpoczynamy emisję następnego cyklu audycji edukacyjno-publicystycznych pt. „Wieś przyszłości – poznaj efekty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” . Audycje mówią o problemach mieszkańców wsi, zarówno rolników, jak i osób niezwiązanych z tą branżą, opisują wydarzenia, uroczystości organizowane na wsi, a także wdrożone projekty PROW i omawiają ich efekty dla lokalnych społeczności.

Wieś przyszłości – 2014-09-30

Nowo wybudowana sala widowiskowa w Przytocznej dzięki środkom z PROW wprowadziła nową jakość imprez kulturalnych w gminie Przytoczna. Raport w tej sprawie przygotowała Iwona Krawczyk

Wieś przyszłości – 2014-09-28

Na początku tego roku wyremontowana została świetlica wiejska w Kuźnicy Głogowskiej. Była to ostatnia tego typu placówka na terenie gminy Sława, która doczekała się modernizacji. Inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Audycja Marka Turowskiego.

Wieś przyszłości – 2014-09-26

Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Czerwieńsk kosztowało ponad milion złotych. A to tylko jedna część budowy kanalizacji, druga wciąż trwa. Dotychczas, dzięki wsparciu pieniędzmi z PROW udało się zbudować sieć wodociągową i kanalizacyjną w Czerwieńsku przy ulicy Składowej, oraz sieć kanalizacyjną przy ulicy Krótkiej. Powstała także sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna grawitacyjna dla osiedla domków jednorodzinnych w Leśniowie Wielkim, a także sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna z przepompownią w miejscowości Płotach przy ulicy Sadowej.

Wieś przyszłości – 2014-09-23

Trwa przyjmowane zgłoszeń do piątej edycji konkursu „Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2014”. Mogą w nim uczestniczyć sołectwa z terenu woj. lubuskiego. O szczegółach w dzisiejszej audycji z cyklu Wieś przyszłości.

Wieś przyszłości – 2014-09-21

W cyklu audycji Wieś przyszłości podajemy przykłady inwestycji wspieranych przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich w województwie lubuskim. W dzisiejszej audycji będziemy mówić czy podobne działania będą w następnym okresie finansowania , w latach 2014-20.

Wieś przyszłości – 2014-09-19

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich wspiera nie tylko lokalne duże inwestycje, ale również współfinansuje takie działania jak siłownie,  sky parki i ważne wydarzenia dla mieszkańców wsi. O szczegółach w dzisiejszej audycji z cyklu Wieś przyszłości

Wieś przyszłości – 2014-09-16

Nowa Sól ma od niedawna odrestaurowane targowisko miejskie, które sfinansowane zostało dzięki środkom PROW. Był tam Marek Turowski.

Wieś przyszłości – 2014-09-12

Międzyrzecz publikacja „Zabytki w krajobrazie kulturowym Międzyrzecza i okolic”. W ramach promocji lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego gmina Międzyrzecz wydała publikację  „Zabytki w krajobrazie kulturowym Międzyrzecza i okolic”. Autorem książki jest znany historyk i regionalista dr Marceli Tureczek. Materiał przygotowała Agnieszka Dobosiewicz.

Wieś przyszłości – 2014-09-09

Od wielu lat jest charakterystycznym punktem Przylepu. Przypomina o porach dnia, porze na modlitwę, a jeszcze do niedawna jej dzwony sygnalizowały zagrożenia. Po prawie stu pięćdziesięciu latach dzwonnica w Przylepie doczekała się modernizacji. Wszystko dzięki środkom unijnym i zaangażowaniu mieszkańców.

Wieś przyszłości – 2014-09-05

Budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych przy świetlicy wiejskiej w Lubieniu znacznie poprawiła możliwości uprawiania sportów przez mieszkańców tej miejscowości . Relacja Moniki Iłowskiej – Walkowiak

Wieś przyszłości – 2014-09-02

Scalanie gruntów we wsi Bogaczów. Audycja Marka Turowskiego.

(Visited 53 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz