Wieś przyszłości – sierpień

15:27

1 sierpnia 2014

Krzysztof Baług

Kierownik redakcji edukacji +48 68 45 55 523

(Visited 38 times, 1 visits today)

W ostatnich latach widoczny jest wzrost poziomu życia mieszkańców wsi. Połowa ludności korzysta z internetu, nie ma większych problemów z dostępem do telefonu.  W wielu wsiach wybudowano kanalizację, doprowadzono wodę .

Postęp jest widoczny, ale nie brakuje także problemów takich jak na przykład strukturalne bezrobocie, brak dobrej komunikacji z pobliskimi miastami czy też brak perspektyw dla młodzieży.

Na antenie Radia Zachód rozpoczynamy emisję następnego cyklu audycji edukacyjno-publicystycznych pt. „Wieś przyszłości – poznaj efekty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” . Audycje mówią o problemach mieszkańców wsi, zarówno rolników, jak i osób niezwiązanych z tą branżą, opisują wydarzenia, uroczystości organizowane na wsi, a także wdrożone projekty PROW i omawiają ich efekty dla lokalnych społeczności.

Wieś przyszłości – 2014-08-01

Reaktywacja winnic w Lubuskiem to nie tylko moda, ale perspektywa znaczącej działalności gospodarczej. PROW czynnie wspiera lubuskich winiarzy. Relacja Karoliny Kamińskiej.

Wieś przyszłości – 2014-08-05

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich będzie konturowany w latach   2014 – 2020 . O tym jakie są dotąd efekty tego programu w dzisiejszej audycji z cyklu „Wieś przyszłości”.

Wieś przyszłości – 2014-08-08

Zabytki w wielu lubuskich miastach są atrakcją turystyczną. We Wschowie, ze środków PROW, zamontowano tablice informacyjne, które ułatwią zwiedzającym poznawanie historii miasta.Relacja Marka Turowskiego.

Wieś przyszłości – 2014-08-12

Dziś odwiedzamy prężnie działający ośrodek kultury w podzielonogórskiej Świdnicy. Dzięki funduszom unijnym udało się zakupić m.in nagłośnienie oraz piec do wypalania ceramiki.

Wieś przyszłości – 2014-08-19

Gminy coraz większa wagę przywiązują do promocji. Powstają wydawnictwa, foldery a nawet filmy. O szczegółach promocji gminy Nowa Sól w dzisiejszej audycji z cyklu Wieś przyszłości.

Wieś przyszłości – 2014-08-22

W dzisiejszej audycji Wieś Przyszłości sprawdzimy jak zmieniło się miasto Kargowa dzięki funduszom z programu rozwoju obszarów wiejskich.

Wieś przyszłości – 2014-08-26

W najbliższą niedzielę w Kożuchowie odbędzie się Lubuskie Święto Plonów. Ze Stanisławem Tomczyszynem członkiem Zarządu Województwa Lubuskiego rozmawia Marek Turowski.

Wieś przyszłości – 2014-08-29

W wielu miejscowościach PROW wspiera modernizację targowisk, tak by mieszkańcy mogli robić zakupy w bardziej komfortowych warunkach . Targowisko w Żarach odwiedził Marek Turowski.

(Visited 38 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz