Wieś przyszłości – lipiec

13:59

1 lipca 2014

Krzysztof Baług

Kierownik redakcji edukacji +48 68 45 55 523

(Visited 88 times, 1 visits today)

W ostatnich latach widoczny jest wzrost poziomu życia mieszkańców wsi. Połowa ludności korzysta z internetu, nie ma większych problemów z dostępem do telefonu.  W wielu wsiach wybudowano kanalizację, doprowadzono wodę .

Postęp jest widoczny, ale nie brakuje także problemów takich jak na przykład strukturalne bezrobocie, brak dobrej komunikacji z pobliskimi miastami czy też brak perspektyw dla młodzieży.

Na antenie Radia Zachód rozpoczynamy emisję następnego cyklu audycji edukacyjno-publicystycznych pt. „Wieś przyszłości – poznaj efekty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” . Audycje mówią o problemach mieszkańców wsi, zarówno rolników, jak i osób niezwiązanych z tą branżą, opisują wydarzenia, uroczystości organizowane na wsi, a także wdrożone projekty PROW i omawiają ich efekty dla lokalnych społeczności.

Wieś przyszłości – 2014-07-29

Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie „Humanitas” w Górzycy, przy wsparciu środkami PROW, wybudowało siłownię „pod Chmurką” w Górzycy. Okazało się, że mieszkańcy chętnie korzystają z tych urządzeń… Relacja Moniki Iłowskiej Walkowiak

Wieś przyszłości – 2014-07-25

Gęstowice i Trzebiechów to wsie, które skorzystały na projekcie uporządkowującym gospodarkę wodno-ściekową w gminie Maszewo. Zgodnie z nim została wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej w tych miejscowościach oraz oczyszczalnia ścieków biologiczna typu BIOKLAR w Trzebiechowie wraz z przepompowniami. Powstał również wodociąg zasilający oczyszczalnię. Czy mieszkańcy są zadowoleni z tej inwestycji sprawdzała Izabela Kwiatkowska.

Wieś przyszłości – 2014-07-22

Przedsionek Raju to jedna z wielu imprez na lubuskich wsiach współfinansowana z PROW. Od 26 lipca do 10 sierpnia posłuchamy aż 31 koncertów . O aktywnych wakacjach na wsi w  dzisiejszej audycji z cyklu Wieś przyszłości.

Wieś przyszłości – 2014-07-18

Muzyka ludowa towarzyszy prawie każdej wiejskiej społeczności. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich wspiera również zespoły folklorystyczne  jak na przykład zespół „Osieczanie” . Relacja Artura Steciąga.

Wieś przyszłości – 2014-07-15

Pszczew to jedna z turystycznych pereł województwa lubuskiego. Ostatnio, dzięki wsparciu środkami PROW , przybyło w tej miejscowości  atrakcji turystycznych. Raport Ryszarda Rachlewicza.

Wieś przyszłości – 2014-07-11

Jedną z najbardziej interesujących atrakcji turystycznych lubuskiego jest Międzyrzecki Rejon Umocnień. Do niedawna przybywający turyści do MRU nie mieli gdzie usiąść, czy w ogóle odpocząć.
Teraz dzięki środkom z PROW    wybudowano drewniane wiaty, które już służą licznie odwiedzającym to miejsce turystom. Relacja Karoliny Kamińskiej

Wieś przyszłości – 2014-07-08

W kilku miejscowościach gminy Siedlisko wybudowano, przy wsparciu środkami PROW. place zabaw. Oprócz dzieci, spotykają się tam na festynach dorośli mieszkańcy wsi. Relacja Marka Turowskiego

Wieś przyszłości – 2014-07-04

Wieś Silna jest wzmocniona wyremontowaną świetlicą, która służy do celów sportowych i kulturalnych. Nowe inwestycje współfinansowane przez PROW oglądała Agnieszka Dobosiewicz

Wieś przyszłości – 2014-07-01

Pracownia interaktywna w Lubnie oraz plac sportowy z siłownią – o te ważne obiekty wzbogaciła się niedawno gmina Lubiszyn dzięki wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Była tam Karolina Kamińska.

(Visited 88 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz