Wieś przyszłości – czerwiec

12:11

3 czerwca 2014

Krzysztof Baług

Kierownik redakcji edukacji +48 68 45 55 523

(Visited 55 times, 1 visits today)

W ostatnich latach widoczny jest wzrost poziomu życia mieszkańców wsi. Połowa ludności korzysta z internetu, nie ma większych problemów z dostępem do telefonu.  W wielu wsiach wybudowano kanalizację, doprowadzono wodę .

Postęp jest widoczny, ale nie brakuje także problemów takich jak na przykład strukturalne bezrobocie, brak dobrej komunikacji z pobliskimi miastami czy też brak perspektyw dla młodzieży.

Na antenie Radia Zachód rozpoczynamy emisję następnego cyklu audycji edukacyjno-publicystycznych pt. „Wieś przyszłości – poznaj efekty Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” . Audycje mówią o problemach mieszkańców wsi, zarówno rolników, jak i osób niezwiązanych z tą branżą, opisują wydarzenia, uroczystości organizowane na wsi, a także wdrożone projekty PROW i omawiają ich efekty dla lokalnych społeczności.

Wieś przyszłości – 2014-06-27

Za prawie pół miliona,pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w Maszewie wybudowano Centrum Spotkań Artystycznych w Maszewie
Obiekt pod nazwą Kotłownia Pomysłów odwiedziła Agnieszka Dobosiewicz.

Wieś przyszłości – 2014-06-24

Kościół w Żelechowie  pochodzi z 1648 roku i jest jednym z najstarszych reprezentantów budownictwa szachulcowego w naszym regionie. Zabytek został niedawno odrestaurowany dzięki wsparciu PROW.Przy okazji odkryto  tajemniczy obraz. O szczegółach w dzisiejszej audycji „Wieś przyszłości” , którą przygotował Krzysztof Baług

Wieś przyszłości – 2014-06-20

Gmina wiejska Skąpe może pochwalić się bardzo dobrą infrastrukturą sportową. Ostatnio wzbogacona została o kompleks sportowy w Ciborzu dzięki wsparciu środkami PROW. Był tam Artur Steciąg.

Wieś przyszłości – 2014-06-17

Szkoła , plac zabaw oraz  – niedawno wybudowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich –  świetlica  stanowią centrum wsi Dąbroszyn. Jak teraz wygląda życie kulturalne i sportowe w Dąbroszynie sprawdzała Izabela Patek.

Wieś przyszłości – 2014-06-13

200 tysięcy złotych kosztowała renowacja zabytkowego cmentarza w Radnicy. 75 % kosztów zadania pochodziło z PROW. Audycja Marka Turowskiego.

Wieś przyszłości – 2014-06-06

W dzisiejszej audycji Wieś Przyszłości zajrzymy do Chotkowa, gdzie już wkrótce powstanie świetlica z prawdziwego zdarzenia. 400 tysięcy złotych na ten cel zostanie przekazane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.Relacja Karoliny Kamińskiej.

Wieś przyszłości – 2014-06-03

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich oprócz publicznych finansuje także przedsięwzięcia prywatne. Efekt jednego dofinansowania oglądała Karolina Kamińska.

 

(Visited 55 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz