Odcinek 6 „Sport i rekreacja”

12:33

4 listopada 2013

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

(Visited 149 times, 1 visits today)

W szóstym odcinku naszego cyklu zajmiemy się sprawą podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu poprzez poprawę jakości i dostępności infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Standardy wypoczynku, rekreacji, uprawiania sportu można zmieniać również dzięki wsparciu z Unii Europejskiej .

Realizacja takich inwestycji jak budowa Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze oraz modernizacja Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie to sztandarowe inwestycjie. Oprócz nich w wielu miejscowościach regionu dofinansowanie   z LRPO uzyskały projekty dotyczące budowy i modernizacji obiektów sportowych oraz poprawy warunków funkcjonowania instytucji działających w tym obszarze. Wszystkim nam zależy na tym, aby nasze dzieci były aktywne, dbały o swoje zdrowie, chodziły na lekcje wychowania fizycznego. Dzięki przeprowadzonym inwestycjom poprawiły się warunki do upowszechniania sportu wśród lubuskiej młodzieży. Mieszkańcy regionu, którzy stawiają na zdrowy styl życia, mogą korzystać  z nowych pływalni, hal sportowych, sal gimnastycznych, boisk wielofunkcyjnych, stadionów, kręgielni.  Budowa lub modernizacja obiektów sportowych uzupełnia ofertę turystyczną województwa poprzez stworzenie warunków do rozwoju kultury fizycznej, sportu i rekreacji.

W środę o 18.10 przedstawimy reportaż pt. „Serce wioski” autorstwa Karoliny Kamińskiej dotyczący budowy sali gimnastycznej, modernizacji boiska sportowego i budynku dydaktycznego Publicznej Szkoły Podstawowej w Nietkowie, a po emisji debatę (pod redakcją Pawła Mrożka) z udziałem wicemarszałka województwa lubuskiego Macieja Szykuły  i dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. W czwartek po 9.00 konkurs (Pod redakcją Krzysztofa Baługa) w którym pytania merytorycznie nawiązują do informacji przedstawionych w reportażu i debacie.

 

 

 

 

(Visited 149 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz