Odcinek 12 – „Nowe rozdanie”

12:17

16 grudnia 2013

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

(Visited 110 times, 1 visits today)

W odcinku dwunastym naszego cyklu zajmiemy się  kompleksowo przyszłością Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W środę o godz.18.10 przedstawimy reportaż pt. „Nowe rozdanie” autorstwa Grażyny Walkowiak o oczekiwaniach inwestorów współpracujących z funduszem. Po emisji debata (pod redakcją Pawła Mrożka) z udziałem ekspertów, a w czwartek po 9.00 konkurs z nagrodami dla słuchaczy (pod redakcją Krzysztofa Baługa), w którym pytania merytorycznie będą nawiązywały do informacji przedstawionych w reportażu i debacie.

Projekt Regionalnego Programu Operacyjnego  – Lubuskie 2020 już istnieje. Do wydania nasz region ma  906 mln euro. Przez kilka miesięcy odbywały się konsultacje społeczne założeń. Do 28 grudnia br. można zgłaszać jeszcze uwagi do projektu Programu. 72 proc. Lubuskie przeznaczy na projekty inwestycyjne w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 28 proc.  na działania związane z Kapitałem Ludzkim w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  W obecnym kształcie projekt Programu nie zawiera szczegółów dotyczących projekcji finansowej. W dokumencie zawarty został jedynie podział procentowy środków obu funduszy na poszczególne priorytety inwestycyjne. Największe środki trafią do nauki i biznesu oraz na infrastrukturę transportową, w dalszej kolejności taka sama kwota została przewidziana na dwa obszary, tj. gospodarkę niskoemisyjną oraz środowisko i kulturę. Na podobnym poziomie będzie wspierany rynek pracy oraz infrastruktura społeczna. Nieco mniej region przeznaczy na nowoczesną edukację oraz równowagę społeczną, mającą na celu zmniejszyć obszary wykluczenia społecznego i zniwelować dysproporcje społeczne, wsparcie otrzyma także rozwój cyfrowy regionu.

Szczegóły na stronie internetowej  (nacisnij) , gdzie został zamieszczony Projekt RPO – Lubuskie 2020 oraz aktualne informacje związane z procesem programowania. Tam też istnieje możliwość konsultacji projektu.

 

 

(Visited 110 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz