Kolędowanie z Acoustic Love Songs w Radiu Zachód

11:18

20 grudnia 2017

Grzegorz Bugaj

Kierownik Działu Rozrywki Radia Zachód   +48 68 4555 504

(Visited 1 432 times, 1 visits today)

Krzysztof Filmanowicz

Redakcja internetowa

dziennikarz

(Visited 1 432 times, 1 visits today)

W Wigilię o godzinie 17:00 i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o 18:00 będą Państwo mogli wysłuchać przepięknych polskich kolęd nagranych w studiu Radia Zachód przez lubuski duet Acoutstic Love Songs, który tworzą Lech Popławski i Darek Kabaciński. Grają w takim składzie od wielu lat, odkrywając na nowo piosenki, których podstawą jest miłość.
 
Zaprosiliśmy ich do naszego studia, gdyż w wyjątkowy, niebanalny, ciekawy sposób potrafią podejść do znanych melodii. Każdy z nas zazwyczaj śpiewa kolędy w tradycyjny sposób, ale czy „Bóg się rodzi” może mieć rockowe brzmienie, „Gdy się Chrystus rodzi” zahaczać o znany popowy przebój, a „Dzisiaj w Betlejem” mieć bluesowy charakter? Oczywiście, że tak! I z jak wielką przyjemnością się tego słucha! 
 
Proszę się przekonać! Warto włączyć Radio Zachód w ten rodzinny, świąteczny czas i posłuchać, a nawet zaśpiewać kilka polskich kolęd zagranych na gitarze akustycznej, skrzypcach, harmonijce, ukulele basowym i mandolinie. Tego akustycznego koncertu nie można przegapić!
 
Zapraszają: Acoustic Love Songs i Grzegorz Bugaj.
 
(Visited 1 432 times, 1 visits today)

Jedna myśl na temat “Kolędowanie z Acoustic Love Songs w Radiu Zachód”

  1. Słuchałem z otwartą buzią, pomyślałem tez – to nie możliwe. Ale czas leci ?, znam tylko Lecha i to od Jego urodzenia. Zawsze na czymś brzdąkał i nucił, zawodził śpiewał i darł się ale to można było znieść jakoś. Potem (dla mnie ) naraz -szanty, śpiew przy ognisku z akompaniamentem gitary, już całkiem fajnie, śpiewanie kolęd na świeżym powietrzu, ale już dla tłumów, kasety z nagraniami, płyty a tu słucham w RZ ( mojego ulubionego) kolędy i rozmowę z Redaktorem i jego Kolegą z zespołu, który tworzą ( super pomysł) i uszom nie wierzę – to Lechu ? Bardzo się wzruszyłem i zadziwiłem pomysłem na wykonanie wszystkim znanych przecież kolęd. No ale tak wykonanych! – nie. Całą godzinę słuchałem (co mi się rzadko zdarza) i to z zachwytem. Gratuluję Tobie i Koledze z zespołu Acoustik itd ( sorry – te angielskie nazwy dla seniorów ?) dojrzałości i Panu Redaktorowi umiejętności wyłowienia takich perełek i życzę oraz czekam na dalsze utwory, dla mnie piękne przeżycia !!! Chętnie bym przyjechał na koncert na żywo (jeśli zdrowie pozwoli) wiec czekam i słucham radia – gdzie i kiedy?

Dodaj komentarz