Europa Obywateli – reportaże

15:14

18 września 2013

Krzysztof Baług

Kierownik redakcji edukacji +48 68 45 55 523

(Visited 64 times, 1 visits today)

Poniżej prezentujemy cykl reportaży powstałych w ramach cyklu „Europa Obywateli”:

01. „Europa obywateli- w poszukiwaniu pracy” audycja Marzeny Wróbel. (11.09.2013)
Unia Europejska ogłosiła rok 2013 Europejskim Rokiem Obywateli. Rozpoczynamy wiec emisję cyklu audycji, w których reporterzy Radia Zachód postarają się odpowiedzieć na pytanie jak prawa i obowiązki obywatela UE są realizowane w praktyce. Rozpoczynamy tematem, który zrealizowała Marzena Wróbel dotyczącym wykorzystania prawa do swobodnego przemieszczania się na przykładzie rodaków szukających legalnej pracy. Po emisji dyskusja antenowa z udziałem słuchaczy na temat plusów i minusów otwartego rynku pracy w UE? Cykl antenowy powstał przy udziale Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze a współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zaprasza Cezary Galek.

=============================================

02. „Europa obywateli- edukacja” audycja Małgorzaty Nabel (18.09.2013)
Tym razem temat, który zrealizowała Małgorzata Nabel dotyczący prawa do nauki w dowolnym kraju UE. Ostatnio coraz więcej młodych ludzi myśli o kształceniu się za granicą. Jest wiele programów wymian młodzieżowych, stypendiów dzięki którym studenci mogą utrzymać się samodzielnie. Co raz więcej osób posługuje się biegle angielskim czy niemieckim. Karolina jest już prawie gotowa do wyjazdu do Wielkiej Brytanii aby studiować japonistykę. Mariusz niedawno wrócił z Bawarii. Oboje mają swoje aspiracje i oczekiwania. Po emisji dyskusja antenowa ze słuchaczami.

=============================================

03. „Europa obywateli-zdrowie”- reportaż Izabeli Patek (25.09.2013)
Unia Europejska ogłosiła rok 2013 Europejskim Rokiem Obywateli. Zapraszamy państwa do wysłuchania ostatniej audycji w cyklu, w którym reporterzy Radia Zachód starają się odpowiedzieć na pytanie jak prawa obywatela UE są realizowane w praktyce. Tym razem temat opieki zdrowotnej na terenie UE.

=============================================

 

(Visited 64 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz