Więzienie za cofanie licznika

11:50

22 listopada 2017

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

(Visited 1 303 times, 1 visits today)

Za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności – zakłada projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości. Za “przekręcenie” licznika kary będą grozić zlecającemu jak i wykonawcy a także wtedy, kiedy właściciel auta nie zgłosi w stacji kontroli pojazdów wymiany całego licznika na nowy. W projekcie czytamy ponadto, że przy każdej kontroli pojazdu policja, straż graniczna, inspekcja transportu drogowego, żandarmeria wojskowa i służby celne będą miały obowiązek spisywania aktualnego stanu licznika. Dane trafią do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

 

Czy cofanie licznika w samochodzie powinno  być surowo karane?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Telefony do studia  68  3242255      801327462
 
(Visited 1 303 times, 1 visits today)

11 myśli na temat “Więzienie za cofanie licznika”

 1. Dzien Dobry, cofanie powinno byc karalne. Ale pierw trzeba zacząć od realnego myslenia, poniewaz większość osób jak widza przebieg rzędu 200-300tyskm w 10cio letnim aucieto uwazaja ze auto jest nic nie warte i kupuja auto z tego samego rocznika z przebiegiem mniej niz 200tys. Oczywiście zdarzają sie niskie przebiegi w takich samochodach ale taki samochod wtedy o wiele wiecej kosztuje za granica.

 2. Przeważnie liczniki kręcone są w autach sprowadzonych z krajów zachodnich.

  Jesteśmy natomiast członkami Unii Europejskiej, jaki więc jest problem aby powiązać ze sobą systemy informatyczne starych krajów unii i Polski?
  Wówczas wszyscy będą wiedzieli co się dzieje z danym autem.

 3. Zdecydowanie powinno się karać za tego typu „przekręty”, ale ustawodawca niepotrzebnie komplikuje sprawę nakładając na służby takie jak Policja weryfikowanie stanu licznika przy każdej kontroli drogowej. Postawmy sprawę jasno, że chodzi o statystykę wykrywalności i wzrost skuteczności Policji. Może wprowadzić wpisy stanu licznika do dowodu rejestracyjnego, albo jak nie idzie drukować na każdym przeglądzie zaświadczenie.

 4. Pani redaktor mentalność a realne dochody i majętnośc to zupełnie inne sprawy.
  syty głonego nie zrozumie

 5. Jestem za, w końcu będzie skuteczny sposób na ukaranie oszustów.

 6. Jak zwykle ,,bezpieczny temat,, dla pani redaktor ,aby nie narazić się platfusom i lemingom

 7. Przepis fajny w teorii a w rzeczywistości 90% aut importowanych np. z Niemiec ma liczniki cofnięte już w Tureckich komisach, jak ten przepis ma się do takiej sytuacji??
  Pozdrawiam

 8. Witam. Cofanie powinno być dopuszczalne w przypadku uszkodzenia oryginalnego licznika, kupując zastępczy z innym przebiegiem by dopasować do pojazdu – cofanie czy korekta ,może przy wymianie na inny , nowy sprawny trzeba go ,,pchać do przodu. Więc za co karać elektroników którzy tą usługę wykonują. To może karać lekarzy za fałszowanie ,,cucków,, na większe !!!!!!!!!

Dodaj komentarz