Walka o praworządność czy interesy?

11:39

18 stycznia 2018

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 992 times, 1 visits today)

W życie weszła Ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa. Reforma wymiaru sprawiedliwości spotkała się z ogromnym sprzeciwem sędziów. Ze stanowiska przewodniczącego KRS-u zrezygnował Dariusz Zawistowski, politycy opozycji zapowiadają bojkot procedury nowego KRS-u. Czy obawy przeciwników reformy są związane z troską o praworządność, czy jak twierdzą jej zwolennicy, obroną przywilejów i tzw. „nadzwyczajnej kasty”? Pyta Janusz Życzkowski

Czekamy na telefony i komentarze: 68 324 22 55 lub 801 327 462

(Visited 992 times, 1 visits today)

27 myśli na temat “Walka o praworządność czy interesy?”

 1. Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego oświadczenia majątkowe sędziów, np TK, są tajne, a innych osób publicznych jawne. Wg mnie jawność ok; co mają do ukrycia ci sędziowie i dlaczego prawo ich kryje? Tutaj są potrzebne mega zmiany. Wszyscy powinni być równi, nie powinno być nadludzi ponad równością prawa.

 2. UWAŻAM, ŻE REZYGNACJE CHCĄCYCH POŻEGNAĆ SIĘ ZE SWOIM STANOWISKIEM NALEŻY PRZYJĄĆ BEZ OPORU. NA ICH MIEJSCE PRZYJDĄ NOWI, MŁODI, „CZYŚCI” SĘDZIOWIE I ASESOROWIE CHCĄCY PRACOWAĆ DLA POLSKI I DLA POLAKÓW.

 3. Taaak…ta reforma spotkała się z dużym potem Kastowych, UBywateli, resortowych dzieci i wnuków oraz Farmazona…tylko nie zwykłych, upokarzanych przez wymiar niesprawiedliwości ludzi

 4. FRANCJA /OŚWIADCZENIE PREZYDENTA MACRONE/ ZAMIERZA RÓWNIEŻ ZEFORMOWAĆ SĄDOWNICTWO. ZA NASZYM PRZYKŁADEM PÓJDĄ INNE PAŃSTWA I NARODY.

 5. Z chwilą wchłonięcia DDR około 70% sędziów i nauczycieli straciło pracę w 1992 roku!!!.. zatem czyżby oni się mylili a tylko my krzywdzimy tych kastowych?!… proszę się dostać to tej szczególnej kasty z poza układu rodzinno-towarzyskiego… gratuluję wątpliwego sukcesu!

 6. USTAWA JEST INNA NIŻ ZAWETOWANA, PONIEWAŻ PREZYDENT DUDA PODPISAŁ JĄ, A NIE ZAWETOWAŁ PONOWNIE

 7. Jeśli podobne zmiany zostaną wprowadzone w polskiej nauce – przyznam, że w Polsce skończył się komunizm. Tymczasem niestety w państwowych uczelniach zwalnia się z pracy wybitnych badaczy ze stopniem naukowym, a w ich miejsce zatrudnia sekretarki oraz wnuczki esbeckich generałów. A decydentowi przyznaje 50% podwyżki…

 8. Dodam, że te wnuczki w momencie zatrudnienia nie były nawet magistrami, a prowadziły zajęcia ze studentami.

 9. IMMUNITET SĘDZIOWSKI I POSELSKI NIE MOŻE OBEJMOWAĆ WYKROCZEŃ I PRZESTĘPSTW POSPOLITYCH TYPU KRADZIEŻ, WYPADEK SAMOCHODOWY NA PODWÓJNYM GAZIE CZY IM PODOBNE. . SĘDZIA ŻUREK NIE JEST AUTORYTETEM DLA UCZCIWEGO POLAKA.

 10. Polska to nie starożytny Egipt ani Indie. To demokratyczne państwo prawne w sercu Europy. W Polsce obowiązuje demokracja i wola Suwerena, a nie system kastowy.

 11. Ktoś, kto samozwańczo i publicznie określa się mianem kasty, nie może sobie rościć prawa do wyznaczania standardów demokracji. Nie ta epoka, nie ten ustrój, nie te wartości.

 12. Rada dla P.T. Prowadzących audycję. Proszę, by na antenie publicznej, państwowej rozgłośni nie pozwalać na znieważanie Państwa Polskiego. Przypominam, ze demokratycznie wybrane Władze Rzeczypospolitej są Emanacją i Przedstawicielem Suwerena.

 13. Czy pamiętacie Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego oraz Przewodniczącego Trybunału Stanu, który pełniąc te funkcje wystartował w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej? To były dopiero standardy! To był ideał niezależności władz! A dziś ten pan staje na czele protestujących przeciw urojonemu zamachowi na niezależność sądownictwa!

 14. Nazywanie siebie nadzwyczajną kastą i co gorsze powtarzanie tego, to policzek wymierzony społeczeństwu. Sędziowie nie robią łaski, że pracują. Każdy musi wywiazać się z obowiazków a sedziowe sa bezkarni. przewlekają, choruja, są na sali sądowej opryskliwi. i zawsze moga sie pomylić. pozdrawiam pana kazimierza z międzyrzecza. Zawsze mówi to, co ja myślę.
  Ale to się kończy. dzięki dobrej zmianie.

 15. Czekam na odczytanie moich komentarzy. Nie każdy ma dostęp do Internetu.

 16. A pamiętacie brednie o rozgrzanych sędzinach? Pamiętacie sędziów na telefon? A co z troską sprzedawców o części do wiertarek?

 17. Słuchaczu! Najpierw ludzie, potem kodeksy. Bo to ludzie kodeksy tworzą, a nie odwrotnie.

 18. Dziękuję za przeczytanie chociaż tego jednego komentarza.

 19. W jakim ustroju żyjemy? W demokratycznym? A jakim mianem określili się sędziowie ustami wpływowej przedstawicielki? Nadzwyczajnej kasty. To my w końcu żyjemy w Polsce, czy w starożytnym Egipcie lub Indiach? Bo mnie się wydaje, że w Polsce. Jeśli się mylę – proszę wyprowadzić mnie z błędu. Jeśli nie – rozliczyć tych, którzy nasz naród w błąd wprowadzają.

 20. Wiertarki, chowajcie się, bo kasta po sklepie buszuje!

 21. A pamiętacie, jak uznanie Prezydenta Rzeczypospolitej za „chama” biegły Bralczyk nie uznał za zniewagę, a sąd, uniewinniając oskarżonego Janusza P., skandaliczne słowa ocenił jako „wkład do debaty publicznej”?

 22. I rząd, i opozycja, i obywatele popierają. A że nadzwyczajna kasta wierzga – takie jej prawo. Żyjemy przecież w demokratycznym państwie prawnym, a nie w ustroju zamordystyczno-kasowym.

 23. Słuchaczu, lepiej 12 nowelizacji niz 2 nadwyżkowych, niekonstytucyjnych sędziów.

 24. Gratuluję P. Red. Januszow Życzkowskiemu

  Z-ca redaktora naczelnego,
  Radia Zachód S.A. ds.
  Radia Zielona Góra,
  red. publicystki i internetu
  fb.com/janusz.zyczkowsk przeczytania 4 i pół myśli zapisanych w dyskusji. Uczciwi Internauci ocenią to. DO WIDZENIA

Dodaj komentarz