Prezydent wygłosił orędzie

11:50

6 grudnia 2017

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

(Visited 1 112 times, 1 visits today)

Wczoraj, w 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego prezydent Andrzej Duda,  podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego zainaugurował obchody 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Jesteśmy narodem silnym, dumnym i wytrwałym. Nigdy się nie poddajemy. 100 lat temu polscy patrioci stanęli w obliczu wielkiego przełomu –  – Trafnie ocenili sytuację, podęli działania, które zwieńczyły lata walki. (…) Wzięli los w swoje ręce, identyfikujemy się z nimi, bo i dzisiaj stoimy wobec wyzwań – choć innych, to nie mniej istotnych. Od sprawności tego państwa zależy nasze przyszłe powodzenie. Dość wmawiania, że nie stać nas na własne, suwerennie wyznaczane aspiracje! Nadeszła pora, by istotą życia przestał być wyniszczający konflikt plemion politycznych –  – Polska to nie jest nasza własność. (…) Historia nas rozliczy (… ) mówił Andrzej Duda.

Czy stulecie niepodległości jest szansą na odbudowę narodowej wspólnoty?

Telefony do studia 68  3242255   801327462

(Visited 1 112 times, 1 visits today)

13 myśli na temat “Prezydent wygłosił orędzie”

 1. Tak wygłosił !!! …wspaniałe przemówienie!!!…i jak się zachowała tzw. Totalnao oPOzycja…niby cywilizowana!???…..popierana przez tzw.mainstrem… SKANDALICZNE,!!!…buczenie, śmiechy,próby przerywania,komentarze w stylu poseł a la Scerba…nooo i te infantylne białe róże!?….śmiech na sali!…TARGOWICA!

  ps. Ciekawe czy,,obiektywna,, Pani redaktor to zacytuje… ciekawe?!?!

 2. Panie Ryszardzie dla mnie Polska to trzy słowa.BÓG ,HONOR I OJCZYZNA….a odpowiadając na pytanie gdzie był Bóg. odpowiadam-.stał między tymi uciśnionymi !! pozdrawiam wszystkich słuchaczy i Panią redaktor.

 3. Dzień dobry , pozdrawiam i z żalem piszę , obawy mam o jedność narodową i patriotyczne wartości , są one tylko historyczną zaszłością . Jesteśmy narodem podzielonym ideologicznie i wyznajemy różne wartości , są nakazy i zakazy , nie ma wspólnej przestrzeni porozumienia , nie widzę możliwości przełamania tego impasu . Kompromis i rozmowy ze społeczeństwem.

 4. O tak , nowa siła i hasła Polska tylko dla Polaków … ONR – hasło my chcemy Boga i walczą o ideały tak jak potrafią , przykład biorą z Niemiec lat trzydziestych , boję się tych zapędów do nikąd …

 5. Poproszę temat o rencistach.

  Artykuł na portalu naTemat.

  PiS uzdrowi rencistów i chore dzieci. Niepełnosprawni złożą się na „dobrą zmianę”

 6. Historia rozliczy wszystkich, oby za 20 lat nie przyszło komuś do głowy (a może przyjdzie) obcinać emerytur i rent dla osób obecnie piastujących urzędy. Historia lubi się powtarzać.

 7. Czy stulecie niepodległości jest szansą na odbudowę narodowej wspólnoty? Prezydent RP ma nadzieję, że tak. Ci, którzy demonstrują by państwo stanęło i by powstał polski Majdan, mają nadzieję, że nie. Wszystko zależy od tego, kto które gazety czyta. Polskie, czy niemieckie. Analogicznie było kiedyś w Rosji. Jedni popierali demokratycznie wybrany rząd, a inni czytali wydawaną za niemieckie pieniądze Prawdę i ruszyli na Pałac Zimowy.

 8. @Zawiedziona Polka – „Kompromis i rozmowy ze społeczeństwem.”

  W ramach kompromisu proponuję zabrać 500+ na drugie dziecko i przywrócić uprzywilejowania emerytalne dla SB.

 9. @Zawiedziona Polka – „Jesteśmy narodem podzielonym ideologicznie i wyznajemy różne wartości …”

  Tak jest w każdym narodzie. Trafną diagnozę postawił, gdy jeszcze żył, zmarły w 2009 roku Maciej Rybiński: „Polska jest oazą głupoty w europie i są potężne siły którym zależy, aby tak pozostało.”

 10. Szkoda, że na uroczystości z okazji 150 lecia urodzin Józefa Piłsudskiego nie było jeszcze żyjących wnuków Marszałka ?

 11. Kornel Morawiecki – List otwarty do Pawła Kukiza
  Szanowny Pawle, mój były liderze!
  Nigdy nikogo nie porównuj do śmieci. Posłów, swoich kolegów? Czy to się godzi?
  W kampanii wyborczej pod Twoim przywództwem stawialiśmy postulat JOW w wyborach do Sejmu. We wrześniu 2015 roku Polacy odmówili temu legitymacji. Referendum zwołane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego poparte przez Komitet Wyborczy Kukiz 15 miało około 8% frekwencję.
  Obecny spór w Sejmie dotyczy JOW w wyborach do samorządu. Dotychczasowa praktyka wybierania burmistrzów i wójtów obnażyła różnorakie niedostatki.
  Jak długo jeszcze, zawsze i wszędzie zamierzasz brnąć w doktrynerstwo JOW?
  Prosimy Cię o opamiętanie.
  Kornel Morawiecki

Dodaj komentarz