Pieniądze – lek czy placebo? Jak wyleczyć polską służbę zdrowia?

11:36

8 stycznia 2018

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

(Visited 1 231 times, 1 visits today)

Rozmowy lekarzy-rezydentów z ministrem zdrowia zakończyły się fiaskiem. Lekarze uznali za niewystarczającą, złożoną przez stronę rządową deklarację dołożenia starań, aby nakłady na służbę zdrowia rosły szybciej niż jest to zapisane w ustawie.

W ocenie protestujących, strona rządowa nie była przygotowana do rozmów. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł z kolei zarzuca lekarzom brak woli porozumienia. Minister poinformował, że rezydenci zerwali rozmowy uzasadniając to brakiem porozumienia co do pieniędzy. Rezydenci zapewniają, że przedmiotem rozmów nie były podwyżki dla nich, tylko zmiany w finansowaniu służby zdrowia?

Czy dojdzie ostatecznie do porozumienia między rządem a lekarzami? Jak oceniają Państwo obecną kondycję naprawianej od dawna służby zdrowia w naszym kraju? Czy więcej pieniędzy to najlepszy lek na dolegliwości polskiego systemu opieki zdrowotnej, czy może tylko placebo?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

(Visited 1 231 times, 1 visits today)

12 myśli na temat “Pieniądze – lek czy placebo? Jak wyleczyć polską służbę zdrowia?”

 1. do łopaty lub w kamasze to dopiero poznają realia RP
  Zero doświadczenia zero odpowiedzialności a 100% roszczeń .

 2. może lekiem było by zlikwidowanie służby zdrowia, wprowadzenie płatnych studiów medycznych

 3. Dzień dobry , służba zdrowia leczona od lat , reforma goni reformę a lekarstwo jedno , więcej lekarzy , konkurencja zrobi swoje . Pielęgniarki i średni personel medyczny ma poważne braki ilościowe , brak , kształcenie powinno być szersze ale chętnych nie ma , studia medyczne nie gwarantują pielęgniarkom i położnym zarobków na odpowiednim poziomie . Pani salowa też chciała by móc zarobić tyle by opłacić mieszkanie i mieć na życie a nie biegać do opieki społecznej po zasiłek .

 4. Miesięcznice w 2017 kosztowały ponad 4mln zł, tak? Ojciec Dyrektor też kilka mln PLN dostał z kasy Państwa, może po prostu inaczej pieniądze wydawać, na to co ważne?

 5. Pokaż lekarzu co masz w garażu…przepraszam,ale ja nie widziałem jeszcze biednego lekarza!!!..co za obłuda i zakłamanie oraz ogromna pazerność kolejnej kasty!!!…moja sąsiadka pracowała uczciwie ponad 4o lat i ma 1200 emerytury!?!

 6. OKOŁO 10 LAT TEMU W IZRAELU BYŁ STRAJK LEKARZY ZAŁAMANIE TRWAŁO 2 LATA .W TYM CZASIE ZMARŁO 66 TYS LUDZI MNIEJ NIŻ WTEDY GDY BYLI OBJĘCI OPIEKĄ LEKARSKĄ.PRZYPADEK?

 7. A co z wykorzystaniem sprzętu w publicznych szpitalach do prywatnych praktyk lekarskich?!…tym powinno zająć się CBA!!!

 8. Dlaczego cytuje pan redaktor lewackie posty typu ,,a Rydzyk…,,a inne lekceważy i omija???

 9. Może też byłby czas skończyć ze zwyczajem, że ministrem od zdrowia musi być lekarz. Znam taki szpital w naszym województwie, gdzie zarządzająca nim od kilkunastu lat pani dyrektor NIE jest lekarzem. I doskonale sobie radzi.
  W tym rządzie to tylko niejaki Antoni ma nieograniczony dostęp do kasy – na zabawki dla swoich harcerzyków

 10. Jeżeli pan redaktor ma wątpliwości co do zasadności postulatów lekarzy to może powrócimy do modlitwy i wody święconej? Może nie pomoże, ale będzie taniej…

 11. tak, tak ,koniecznie audycje o właściwym prowadzeniu się młodych kobiet :))) aż dziw,że w awangardowym ( jak to ujął pan wojewoda) radiu RZ jeszcze nie było takiej audycji. W temacie audycji zostawię swoje patriotyczne przemyślenie: pewnie umrę a służba zdrowia i tak nie będzie uzdrowiona czy to prawi, środkowi czy lewi będą rządzić .

Dodaj komentarz