Komu przeszkadza Polska?

10:55

1 lutego 2018

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

(Visited 1 482 times, 1 visits today)

Czy obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mogą zostać zakłócone? Do niedawana wydawało się, że jeśli istniało takie zagrożenie, to raczej ze względu na sytuację wewnętrzną kraju.

Dziś coraz częściej mówi się o presji zewnętrznej na Polskę, która jest związana z międzynarodową grą interesów. Próba odwołania wiceprzewodniczącego PE Ryszarda Czarneckiego, krytyka ustawy o IPN, kontestowanie reformy sprawiedliwości, Nord Stream 2 to tylko niektóre z ognisk zapalnych.

Jak oceniamy bieżącą sytuację Polski? Co sądzicie Państwo o polityce zagranicznej? Czy obchody ważnego dla nas jubileuszu mogą być z premedytacją zakłócany przez inne państwa i grupy interesów?

Od godziny 12.10 czekamy na opinie i komentarze: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

(Visited 1 482 times, 1 visits today)

26 myśli na temat “Komu przeszkadza Polska?”

 1. Polska stawia na podmiotwość i to boli układ niemiecko-francuski,próbuje stawiać na własne interesy a nie np.niemiecko-unijne…bo Unia to w istocie Niemcy!…przeciwstawia się wasalizacji energetycznej Europy przez Gazprom, protestuje gdy Polskę definiuje się jako głównego sprawcę holocaustu …a tzw.opozycja w ilości kilkunastu kodziarzy puszcza w Żarach … wczoraj swój hit ,, Czarny Walc,,…czyli strach,strach rany boskie… żałosne!!!

 2. Kraje zachodu i południa, a nawet północy Europy z zazdrością, a nawet z zawiścią, patrzą na Polskę, jako na jeden z nielicznych dużych państw UE, który zachował jak dotąd swoją normalność i nie uległ destrukcyjnej presji Niemiec, by w ślad za nimi sprowadzić na siebie islamskie nieszczęście. Patrzą na nas z zazdrością, bo wskutek dobrowolnie przyjętej eliminacji chrześcijaństwa, a teraz islamizacji, kraje te podpisały już na siebie wyrok i z perspektywy dekad przesądzone jest, że narody te przestaną istnieć. Polska, jeśli nie ugnie się, i jeśli znowu sąsiedzi na nią nie napadną, ma szansę ocalić swój naród i trwać.

 3. Komu przeszkadza Polska – nikomu, przeszkadzają zaś działania polskich władz gdyż one sprawiają że Polska staje sie mniej krajem niewolników

 4. Emigrantów przyjmij,reparacji się nie domagaj,Żydom wypłacić, ustawy zmień!!! Dosyć tego to jest Polska a nie bantustan.

 5. szybki rozwoj i ekspansja gospodarek azjatyckich powoduje kurczenie sie rynkow USA i europejskich , otwarcie szlaku jedwabnego jest
  wielkim zagrozeniem rowniez dla krajow arabskich, czyli umniejszaniem roli IZRAELA I USA: to WALKA O NOWY LAD WPLYWOW NA SWIECIE:POLSKA MOZE TYLKO ZYSKAC TRWAJAC W PRAWDZIE HISTORYCZNEJ; KTORA POZWALI NA BUDOWANIE NIEZALEZNOSCI:

 6. Piękny temat , wypowiedzi na poziomie i kulturalne , pełne faktów i prawdy . Jesteśmy już potęgą i możemy się przeciwstawić Wszystkim i wywoływać wojenki i na płaszczyźnie ekonomicznej handlowej i społecznej . Dobrego dnia życzę .

 7. Komu przeszkadza Polska? na pewno Uni europejskiej krajom ,u których już dawno jest prawo takie jakie powinno być u nas… to co? mamy być gorsi od nich .Nie powinni mieszać się do naszych wewnętrznych spraw.Bo skoro jesteśmy w Uni europejskiej to powinniśmy być równymi traktowanymi powiedzmy ” partnerami ” Jak już o nas się tak martwią to niech się zaciekawią dlaczego nie ma takich standardów pracy jak w ich krajach , chodzi mi tu o np płace , bezrobocie.Ilu ludzie żyje poniżej średniej egzystencjalnej.Zauważają że u nas następują takie zmiany jakie już powinno się zrobić To co zrobiła poprzednia władza PO-PSL. I tu właśnie im Polska przeszkadza

 8. A polska tez przeszkadza i jest niewygodna dla opozycji NOWOCZESNA-PO-PSL

 9. Zagrożenie zewnęczne istnieje . Tam w Brukseli siedzi taki kolorowy magik z polskim paszportem który do 5-go roku życia mówił tylko po niemiecku. On jest w stanie podpalić nasz kraj żeby tylko jego złodziejska ekipa wruciła do koryta.

 10. Czy w całym Radachowie nie ma nikogo żeby temu piszczącemu Rysiowi nakłaść po buzi.

 11. Komu przeszkadza Estonia? Komu przeszkadza Zambia? A komu przeszkadza Ekwador?

 12. Dziękuje panu za czytanie wszystkich komentarzy oraz w całości, czego nie robił redaktor z wtorku bodajże w temacie o „Ustawowych wolnych niedzielach” :)

 13. No właśnie dobrze mówi ten dzwoniący teraz popieram. Brawo!

 14. POLSKA STAJE Z KOLAN I STĄD TE KWIKI ALE MY POLACY WSPIERAMY RZĄD POLSKI BO POLSKA BYŁA BOHATERSKA I JEST .

 15. Polska przeszkadza Rosji gospodarczo Nord Strem!…a ta poprzez hybrydowe , medialne działania robi wszystko ,aby nas ośmieszyć i polityczne zdyskredytować…tylko szkoda ,że POmagają im w tym POlityczni idioci oraz niemieckie izraelskie służby!

 16. Dlaczego angielska gazeta nie opublikowała listu Lorda, który tłumaczył i bronił Polski w sprawie Obozów Śmierci

 17. Historyk Moshe Zimmermann uważa, że Polacy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Z biegiem czasu Polacy są coraz bardziej przedstawiani jako współwinni zdarzeń podczas wojny. Historyk brał udział w badaniach w Izraelu 10 lat temu i już wtedy 30% Izraelczyków uważało, że Polacy są tak samo (tak samo!) odpowiedzialni za Holokaust jak i Niemcy. Jeżeli są takie nastroje, to polska musi reagować. Polska nie ma innego wyjścia.
  http://www.3sat.de/mediathek/?mode=play&obj=71401

 18. ZASTANAWIAMY SIĘ CZY TEN „WIEŚNIAK” MICZURYN KRZYSZTOF MA POUKŁADANE W GŁOWIE. JUŻ W AUDYCJI KTOŚ ZE SZPROTAWY DZWONIŁ, ŻE TEN CHŁOP KŁAMIE I ZA NIEGO SIĘ WSTYDZĄ.

 19. Ja jestem spokojny o Polskę dopóty, dopóki żyje Jarosław Kaczyński. Zawsze po latach się okazuje, że wszyscy się mylili, a jedynie Jarosław Kaczyński miał rację. Były niemiecki prezydent Joachim Gauck, dopiero teraz jest ciężko przestraszony tym, do czego prowadzi multikulturalizm, a Jarosław Kaczyński wiedział to już wiele lat wcześniej.
  https://www.nzz.ch/international/wohin-der-multikulturalismus-gefuehrt-hat-hat-mich-erschreckt-ld.1353417

 20. Seweryn Aszkenazy uważa, że w ciągu 7 dni obecny rząd załatwił sprawę, której nie udało się załatwić przez 70 lat.

 21. W obronie polskiej racji stanu. NIE POZWÓLMY OBRAŻAĆ NASZEGO NARODU !
  Naród to ‘ogół ludności zamieszkującej dane terytorium (najczęściej państwo), mówiącej tym samym językiem, mającej tę samą historię, kulturę i świadomość narodową oraz wspólną gospodarkę i politykę’ (Słownik współczesnego języka polskiego).
  Tak więc naród to nie jakiś pojedynczy człowiek czy relatywnie niewielka grupa ludzi, lecz OGÓŁ. Co więcej – tenże ogół połączony jest określoną kulturą, tradycją, świadomością, historią, polityką. Innymi słowy – połączony jest zespołem pewnych WARTOŚCI bliskich członkom narodowej społeczności.
  Dla polskiej tradycji znamienna była gościnność (przyjęcie zewsząd przeganianych Żydów) i tolerancja (zgodne współistnienie różnych religii, prawdziwa oaza spokoju na tle rozpalonej złowieszczymi jęzorami stosów Europy Zachodniej).
  Podobnie kultura – pięknie łączyła to, co słowiańskie, z tym, co zachodnie oraz napływowe (np. ogromna popularność polskich poetów pochodzenia żydowskiego w latach 20. i 30. XX wieku). Przypomnijmy sobie choćby Żyda-polskiego patriotę Jankiela i jego koncert z naszej narodowej epopei – „Pana Tadeusza”.
  A politycznie? Gdy w 1348 r. po epidemii dżumy Żydów wybijano do nogi w niemal całej Europie, to w 1364 i 1367 r. Kazimierz Wielki rozszerzył żydowskie przywileje. Gdy na przełomie XV / XVI wieku przeganiano Żydów z Hiszpanii (160 000) i Portugalii, a w Wenecji tworzono żydowskie getta – to w Polsce nie tylko ich przyjmowano, ale nawet nadawano autonomię, którą cieszyli się niemal do kresu I Rzeczypospolitej. Nic dziwnego, że Żydzi o naszym gościnnym, przyjaznym kraju mówili Polin ‘miejsce spoczynku’ (po wielowiekowej tułaczce), a nawet Paradisium Iudaeorum ‘Żydowski Raj’.
  A w tragicznym okresie niemieckiej okupacji? O ile policja żydowska z komendantem Lejkinem oraz Starszeństwo Żydów z prezesem Rumkowskim ochoczo wyłapywały i ekspediowały swych rodaków (w tym zwłaszcza dzieci) do obozów śmierci, to Polskie Państwo Podziemne rozstrzeliwało szmalcowników, a związana z nim organizacja Żegota z godnym wielkich hollywoodzkich produkcji rozmachem i niezwykłym poświęceniem wspierała żydowskich współbraci i chroniła ich przed zagładą.
  I takie są fakty – Naród Polski to nie naród morderców czy współsprawców tragedii Żydów, lecz ich wielowiekowych dobrodziejów i przyjaciół, którzy sprawdzili się w chwili strasznej próby. I faktów tych nie są w stanie przekreślić zachowania tych obywateli II Rzeczypospolitej, którzy wbrew narodowej tradycji, kulturze oraz wytycznym przywódców państwa zachowywali się niegodnie, koniunkturalnie, strachliwie, czy po prostu – biernie.

Dodaj komentarz