Jak skuteczniej przeciwdziałać korupcji?

11:06

22 listopada 2013

Ryszard Malitowski

Dziennikarz – edukacja,publicystyka,rozrywka,sport (tel. 68 455 55 15,  r.malitowski@zachod.pl , facebook.com/ryszard.malitowski/).

(Visited 113 times, 1 visits today)

Czy w sprawie ujawnionej w tych dniach korupcji w administracji państwowej (w resorcie spraw wewnętrznych, MSZ , GUS) potrzebna jest  sejmowa komisja śledcza , o którą oficjalnie wnioskuje Solidarna Polska? Czy potrzebne są sejmowe informacje i wyjaśnienia premiera, szefa CBA i Prokuratora Generalnego, czego domaga się PiS? Czy też na tym etapie śledztwa wystarczą działania CBA i prokuratury? Jak oceniamy Centralne Biuro Antykorupcyjne po zmianach dokonanych przed kilkoma laty pod rządami obecnej koalicji? Jak skuteczniej przeciwdziałać korupcji?

Zapraszam do wpisów i wypowiedzi telefonicznych : 68 324 22 55 ; 801 327 462.

(Visited 113 times, 1 visits today)

22 myśli na temat “Jak skuteczniej przeciwdziałać korupcji?”

 1. Uważam, że rożni nasi „rządzący” przyjęli zasady panujące w Kościele katolickim, do czasów papieża Franciszka -najgorszego osobnika, ale z naszej „gromady” bronimy do upadłego. Należy przywrócić konfiskatę mienia i stosować ją z pozbawieniem wolności zarówno do np. syna prezydenta, biskupa i przysłowiowego Kowalskiego.Nie wierze, że tak będzie.Myślę, że są to koniunkturalne potrzeby mocniejszej frakcji. W Niemczech po zarzucie przyjęcia łapówki, prezydent podał się do dymisji, będzie teraz sądzony przez sąd karny.

 2. Witam, jak sobie pomyślę, że Wawrzeckiego powiesili za kilogram mięsa, to ……..ręce opadają. Należy przywrócić karę śmierci, być może trochę się ukróci korupcja

 3. Najciekawsze jest to,że jest to afera o której polskie służby ścigania wiedziały już w roku 2009. – wiec dlaczego dowiadujemy się o tym dopiero teraz.A chodzi aż o 1,5 miliarda zł czyli 1500 milionów.To jest ta Europa Platformy i Tuska,Millera,Kwaśniewskiego i tych wszystkich euro – entuzjastów? To są te standardy brukselskie? Od dawna mówię ,że Polską rządzą mafie co 3 miesiące temu przyznał też w TVP{ Info na żywo jeden ze znanych polskich ekonomistów!!!!! Mądremu dość,głupiemu potrzebny młot!

 4. Sejmowa komisja niczego nie wyjaśni !!!! Te komisje służą do reklamowania sie posłów i brania dodatkowej kasy. Jedynie KONKRETNY prokurator może coś „zdziałać”

 5. Sejmowa Komisja Śledcza nic nie da, bo w niej obowiązuje sejmowy parytet. Pamiętacie jak przewodniczący komisji tzw. hazardowej poseł SEKUŁA z PO, przegłosował swój wniosek o zamknięcie obrad z pustymi krzesłami. Komisja ma sens, jak są w niej osoby mające na uwadze dobro publiczne, a nie osobniki – janczary partyjne.

 6. Jak skutecznie przeciwdziałać korupcji ? ……….przywrócić karę śmierci, jak jeden z drugim bedzie wiedział, że odpowie głową za przekręty, mocno sie zastanowi czy będzie mu się opłacało „kombinować”

 7. Dzień dobry ,po co są prokuratorzy ,sędziowie jeśli do rozwiązania afery potrzeba jeszcze komisji sejmowej ? Chyba żyje w kraju w którym by ukarać wielkie afery potrzebne jest dublowanie śledztw,pomnażanie kosztów wyjaśniania .

 8. komisje sejmowe próbują zastępować prokuraturę! śmieszne to i straszne zarazem.ja myślę , że trzeba troszkę zmienić prawo i wybrać model średniowieczny na pół z chińskim . za kradzież obciąć przednia łapkę a za korupcję czapa. a tak swoją droga to nasze ustawodawstwo sprzyja korupcji. Te wszystkie przetargi i takie tam procedury

 9. Korupcji tak jak i innym przestępstwom bardzo trudno przeciwdziałać, Ludzie kradli, kradną i będą kraść mimo, że od tysiącleci się kradzieży przeciwdziała. Ograniczyć przestępczość może tylko sprawne działanie organów ścigania i surowe kary. Komisja to bzdura, tam jest tylko brudna polityka i nic więcej.

 10. Trzeba koniecznie zlikwidować biurokrację,tak aby możliwie odpowiedzialna była jedna osoba za dany resort itp.Dlatego mam pytanie,co Tusk ciągle robi na stanowisku premiera??????????????????????

 11. Prezydent powinien mieć prawo ZDELEGALIZOWAĆ dożywotnio partię, z której członkowie dopuścili sie korupcji, wpisać ich do rejestru w ogólnopolskiej komisji wyborczej,żeby już nigdy nie kandydowali w żadnych wyborach !

 12. …nie tyle chodzi o to aby pan wiedział (red.) ale słuchacze! i szacunek do biorących czynny udział w audycji.

 13. Osobiście nie rozumiem idei przedawniania przestępstw (nie mylić z zatarciem). Przecież to nie zabawa w berka, że jeśli mnie nie złapiesz przez jakiś określony czas to jestem bezkarny. Wiem, że nie złapie się wszystkich przestępców ale ścigać trzeba cały czas.

 14. Ciekawi mnie dlaczego urzędnik służby cywilnej nawet na najmniejszym stanowisku nawet za podejrzenie korupcji traci pracę a wysoki urzędnik zawsze się od odpowiedzialności wywinie
  Przepisy zatem są ale dopóki nie będą respektowane to nigdy nie zwalczymy korupcji

 15. Od tak dawna mówi sie o odpowiedzialności urzędników za decyzje,nic sie nie dzieje a ujawniane są kolejne afery z udziałem urzędnikiem.

 16. Czyli mamy aferę w aferze, skoro polskie organa ścigania wiedziały o tej aferze od 2009r. – JEDEN Z DOWODÓW ,ŻE POLSKĄ RZĄDZĄ MAFIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. Postawić pręgierz i szubienicę na rynku i złapanego na korupcji odpowiednio ukarać ! Raz w miesiacu zrobić taka „pokazówkę”………może się zastanowią

Dodaj komentarz