Jak oceniamy powstałe napięcie na linii Izrael – Polska?

11:43

29 stycznia 2018

Daniel Rutkowski

Dziennikarz Radia Gorzów.

(Visited 1 224 times, 1 visits today)

Nowelę ustawy o IPN – Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu Sejm uchwalił w piątek. Zgodnie z nią każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Krytycznie do nowych przepisów odniosły się władze Izraela, m.in. premier Benjamin Netanjahu. „Wyrażono sprzeciw Izraela wobec sformułowań w ustawie. Zwłaszcza termin przyjęcia (ustawy), w przeddzień Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, był zadziwiający i niefortunny” – napisało w specjalnym oświadczeniu izraelskie MSZ. Czy kłamstwo o współodpowiedzialności narodu polskiego za Holokaust uda się wyrugować z przestrzeni międzynarodowej? Jak oceniamy powstałe napięcie na linii Izrael – Polska?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462

(Visited 1 224 times, 1 visits today)

37 myśli na temat “Jak oceniamy powstałe napięcie na linii Izrael – Polska?”

 1. JEST TO ŚWIADOMY CIĄG WYDARZEŃ OD USTAWY 414 W SENACIE USA OBARCZANIE POLSKI NASIZMEM,NASTAWIENIEM DO UCHODZCÓW, RZEKOMY BRAK PRAWORZĄDNOŚCI W POLSCE,ATAKI UE NA POLSKĘ ORAZ POLITYKA NIEMIEC WOBEC OBECNEGO RZĄDU.TO ŚWIADOMY ATAK NA POLSKĘ.

 2. Kto uczył tego Izraelskiego polityka historii!??… według izraelskiej propagandy tragicznie zginęło w Auschwitz 3 mln Żydów…reszta jest nie istotna!?… czyżby silna Deutsche Mark a teraz Euro zmieniła historię, gdzie to nie Niemcy oraz kolaborujące narody Europy zachodniej a także Węgrzy,Rumuni Litwini i Łotysze ponoszą winę za ich i naszą tragedię…

 3. Dlaczego Pan redaktor prosi o wyważone opinie… dlaczego w imię poprawności politycznej!?… A dlaczego żydowsko -niemiecki propaganda może zmieniać bieg historii …czy to nie wstyd?!… a żydowska Ambasador powinna być natychmiast uznana w Polsce jako persona non brata… natychmiast!… dość!!!

 4. Słuchacz z Radachowa się myli.To Schetyna mówił że Ukraińcy wyzwolili Auschwitz.No chyba że Schetyna jest w PiS.

 5. Słyszałam też, że Izrael pracuje nad tym aby wyciągnąć od nas odszkodowania za mienie żydowskie, które NIE MA spadkobierców – beneficjentem tych odszkodowań ma być państwo Izrael. A USA zapewniły, że będą wspierać Izrael w tych żądaniach.

 6. jakaś pani cóś chlapnęła i media oraz politycy prześcigają się w komentarzach i ocenach w te i we wte. można wypowiedzieć jeszcze tysiące opinii w temacie, a ci co trzeba zrobią co będą chcieli /czytaj:co im potrzeba patrząc z ich punktu widzenia. gawiedź „kupi” wezystko

 7. Dzwoniący!!!!!!!!!! Panie Ryszardzie jak pan śmie atakować PIS ? jakim prawem pan tą władzę wyzywa… Radzę się powstrzymać ! Jak jesteś taki mądry to jedź do warszawy i zacznij naprawiać błędy po PO-PSL! a nie się wymądrzasz .Panie Ryszardzie nic nie wnosi pańska wypowiedz Widać o czym to świadczy … hmmm!

 8. Kiedyś udzieliliśmy gościny Krzyżakom – wiemy jak się to skończyło. Udzieliliśmy gościny Żydom i też mamy za to wdzięczność. Nauczka dla nas – uważajmy kogo zapraszamy.

 9. Panie Ryszardzie to jest niegodne z Pana strony , bardzo brzydko pan się zachował .Zgadzam się z Togugawą .

 10. Nie ma co się przejmować Panem Ryszardem , ma zły dzień chyba tak typ.Najwidczniej dobrze mu się żyło za PO-PSL.. on chyba lubi prowokować hahahaahhaah Panie Ryszardzie bu hahahahahabu

 11. A tym czasem w „polskim” sejmie co roku „polscy” posłowie obchodzą razem z żydami żydowskie święto hanuki.warto też sprawdzić jaka jest geneza tego święta żydowskiego.Dużo na ten temat wie i mówi Grzegorz Braun – reżyser filmowy.

 12. nie gdzieś sie tam pojawiło redaktorze tylko pojawiło sie i jest!!!!

 13. Panie redaktorze dlaczego nie przeczytał Pan ani jednego postu… cenzura?!…czy nie pracuje Pan w POLSKIM Radio!?

 14. słabą mamy dyplomację bo może to właśnie nie sa polacy tylko żydzi.są portale które pokazuja kto w polskim sejmie i senacie jest żydem czy to hazarskim czy oryginalnym

 15. Doskonała książka ,, ŻYDZI,,… gorąco polecam!!!…i wszystko państwo zrozumieją!!!

 16. Gratuluję Panie redaktorze!!!… ani jeden przeczytany dokładnie przez pana post!?… cenzura w polskim radiu!!?

 17. Żydowski przemysł holokaustu trwa!Żydzi sa znani od początku czyli od tysiąca lat w Europie ,że dla pieniędzy zrobią wszystko,oszukają,okłamią i zamordują żeby tylko sie obłowić w złoto.To właśnie żydzi proszą Boga o pieniądze w swoich modlitwach (słyszałem to na własne uszy)!

 18. zauważyłem że każdy post gdzie występuje słowo żydowski,żyd itp. jest cały czas moderowane i w rezultacie nie pojawia sie na stronie!

 19. Dlaczego w mediach światowych nie mówi się o austriackich , czeskich, chorwackich i francuskich obozach śmierci… przypadek, niedopatrzenie czy celowa zmowa światowego monopolu medialnego, który kapitałowo przeważnie należy do jednej sprawiedliwej nacji świata??!

 20. NUMEREK, DYM I ŁZY…
  Dla niemieckich zbrodniarzy człowiek był tylko numerkiem. A na koniec dymem unoszącym się z krematoryjnego komina.
  Moja babcia straciła swego brata, synka i męża – jedynego żywiciela rodziny. Brat i mąż – bohaterowie powstania i kampanii wrześniowej – zginęli z okrzykiem „Jeszcze Polska nie zginęła”, malutki synek odszedł w milczeniu. Babcia zaś została wdową z dwojgiem dzieci i trzecim oczekującym na swój pierwszy krzyk. Krzyk, którego tatuś nie zdążył już usłyszeć. Dwóch małych synków pytało zaś o tatę, z główkami przyklejonymi do szyby okna, w które ich ukochany ojczulek już nigdy nie zapukał. Niestety – oblicze taty musieli oni zachować już tylko w pamięci, a zwłaszcza w snach. Bo w wyobraźni osieroconych dzieci – ich kochany tatko wciąż był i żył. Pozdrawiał swych synków, machając im radośnie; po czym wręczał tak oczekiwane i pyszne szneki ze swej piekarni. Dzieci od tych słodkości wolały jednak uścisk swego tatusia. Ale gdy tylko wyciągały rączki, tatuś rozpływał się, znikał, przekształcał w łzę na oku wybudzonego ze snu synka.
  Takie to dzieciństwo i takie życie rodzinne zgotowali Niemcy moim Bliskim. A mimo to Babcia nie nosiła w sercu nienawiści do tej nacji. Zamiast nienawiści – był tylko żal z powodu utraty najbliższych Jej sercu Osób. I łzy spływające po policzkach, gdy tamte wspomnienia wracały….
  A teraz słyszę, że to Polacy powinni innym płacić za wojnę, za cierpienia, za majątki. A sami – nie mają żadnych praw do zadośćuczynienia. Czy to sprawiedliwe?

 21. MANIPULATOROM OD JEDWABNEGO POD ROZWAGĘ
  Zbrodnia w Jedwabnem została dokonana nie w państwie zwanym Rzeczpospolitą Polską, lecz na terytorium okupowanym przez Rzeszę Niemiecką. I dokonał jej nie Naród Polski, lecz osoby, które za przestępstwo powinny być ustalone, ścigane, osądzone i ukarane przez państwo okupujące miejsce pogromu.
  Przypominam zarazem, że: „Każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech”.

 22. KUBEŁ ZIMNEJ WODY NA ROZGRZANE GŁOWY HISTERYKÓW
  Po co ta histeria? Przecież w nowelizacji wyraźnie jest mowa o polskim narodzie lub państwie. Z ustawy nie wynika, że będzie się ścigać tych, którzy odpowiedzialnością za dokonaną zbrodnię obciążą konkretną osobę (o ile oczywiście nie będzie to pomówienie).
  A tak na marginesie – jak by nasi przyjaciele z Izraela zareagowali, gdyby jakiś antysemicki oszczerca z faktu istnienia Jüdischer Ordnungsdienst oraz niechlubnej działalności jej komendanta Jakuba Lejkina wyciągnął nieuprawniony wniosek o odpowiedzialności narodu żydowskiego za mordy dokonywane w czasie okupacji, w tym za Holokaust? Gdyby uznał, że Żydzi wespół z Niemcami odpowiadają za krzywdy (w tym śmierć około 6 000 000) obywateli II Rzeczypospolitej w tamtym ponurym okresie? Podejrzewam, że usłyszelibyśmy krzyk oburzenia przeszywający całą planetę.
  Za to robienie z polskich ofiar niemieckiego nazizmu – katów ma być OK… Otóż nie – na opluwanie Polski i Narodu Polskiego zgody nie ma i mam nadzieję, że nie będzie!

 23. MEMENTO
  „Niemcy ludziom zgotowali ten los”… Taki napis, w językach wszystkich ofiar Auschwitz, powinien witać i żegnać zwiedzających niemiecki obóz śmierci w Oświęcimiu. i nie tylko tam, lecz w każdym innym miejscu upamiętniającym niemiecki przemysł nienawiści, pogardy i śmierci z czasów III Rzeszy.
  PS Ku pamięci, jako przestroga, bez intencji podżegania do nienawiści na tle narodowościowym.

 24. KOŃ TROJAŃSKI NOWOŻYTNEJ HISTORII ŚWIATA
  Niemiecki obóz zagłady Auschwitz jest mniej więcej tym dla Polski, czym podarowany Troi przez Greków koń. A nawet czyś gorszym. Bo zdaje się, że to chyba jednak Niemcy pozostawili po sobie najpotworniejszą z „pamiątek” w dziejach ludzkości. Pozostawili obóz, w którym z rąk niemieckich oprawców i zwyrodniałych ludobójców straciły życie miliony bezbronnych dzieci, kobiet, mężczyzn.
  Ale ci siepacze, a potem ich potomkowie, popełnili jeszcze inny grzech. Haniebny grzech kłamstwa, manipulacji, przerzucania winy katów na ofiary ich bestialstwa. To paradoks, robaczywy, zepsuty i cuchnący owoc postgoebbelsowskiej propagandy, że z Polaków i Rzeczypospolitej – państwa najbardziej poszkodowanego przez hitlerowskie Niemcy (i sowiecką Rosję) – czyni się współsprawców zbrodni i prowodyra w grzesznym i haniebnym procederze antysemityzmu. Ci, którzy narażali, a często ofiarowali, życie własne i swych rodzin, by ratować Żydów – określani są dziś publicznie narodem odpowiedzialnym za Holokaust. A gościnna przez wieki ziemia, nazywana ongiś przez samych Żydów „Paradisium Iudaeorum” (Żydowskim rajem) – znieważana jest bezczelnie sformułowaniami typu „polskie obozy śmierci”. Co gorsza, do takiego nieprawdziwego, niesprawiedliwego, jakże obraźliwego wizerunku Polski i Polaków przyczyniali się także ci, który mieli reprezentować polską rację stanu, z wysokimi przedstawicielami Suwerena na czele.
  Czas to rozliczyć. Czas pokazać te kłamstwa i manipulacje, a także autorów antypolskich paszkwili.
  PS Bez zamiaru obrażania jakiejkolwiek nacji, a tym bardziej szerzenia nienawiści na tle narodowościowym.

 25. PIĘĆ PYTAŃ
  1. Ilu obywateli państwa Izrael zginęło podczas II wojny światowej?
  2. Ilu obywateli państwa Rzeczpospolita Polska poniosło śmierć podczas II wojny światowej?
  3. Które państwo rozpoczęło II wojnę światową jako agresor i okupowało Polskę w okresie, gdy miał miejsce Holokaust?
  4. O jakim państwie sami Żydzi mówili „Paradisium Iudaeorum” (Raj Żydowski)?
  5. Jakiej narodowości byli członkowie Jüdischer Ordnungsdienst, np. Jakub Lejkin, i z kim współpracowali w czasie okupacji hitlerowskiej?
  PS Bez zamiaru podżegania do nienawiści na tle rasowym, za to z troską o dobre Imię Polski i Narodu Polskiego.

 26. UZYSKANIE NALEŻNYCH REPARACJI – POLSKĄ RACJĄ STANU
  Musimy zwalczać defetyzm typu „Żydzi zasługują na reparacje, Włosi, Francuzi i Anglicy też, lecz Polacy nie”.
  Czy my, Polacy, mamy się wstydzić tego, że wśród nas było najwięcej obrońców Żydów, a nasza ziemia ojczysta zwana była „Paradisium Iudaeorum”, czyli „Żydowskim Rajem”?
  Czy mamy się godzić na bycie Europejczykami podrzędnej kategorii?
  Czy mamy pokornie pozwalać na to, by potomkowie ludobójców i twórców Holokaustu pluli nam w twarz i z Polaków czynili najgorszych antysemitów i totalitarnych gałganów w dziejach ludzkości ?
  Czy mamy się godzić na rezygnację ze słusznych odszkodowań za zniszczenia i mordy najokrutniejszej z wojen, której byliśmy największą ofiarą? Za wymordowane bestialsko kobiety, dzieci i za osierocone rodziny? Za wybitą niemal do szczętu, niczym pluskwy, inteligencję polską? Za zrównane z ziemią nasze miasta i wioski, zrabowane skarby kultury narodowej, utracone ziemie i majątki? I to tylko dlatego, że rezygnację tę podpisali stalinowscy siepacze, którzy polskim oficerom strzelali podstępnie w skroń? I że ideowi potomkowie ludobójców głośno dziś wrzeszczą, że domaganie się sprawiedliwości za doznane krzywdy jest śmiertelnym grzechem przeciw europejskiej poprawności politycznej?
  A my na to poniżanie Narodu Polskiego odpowiedzmy: Nie, nie, nie! Po trzykroć, milionkroć i więcej razy NIE!!!
  Nie, bo wbrew zaprzańskim pseudointelektualistom i antypolskim sofistom – Polacy się na odebranie należnych im praw nie zgodzili, nie zgadzają i nigdy nie zgodzą.
  Nie, bo wbrew sprzedawczykom za posthitlerowskie srebrniki – Polacy nie myślą tylko o sobie, lecz o dumnej i szanowanej Rzeczypospolitej.
  Nie, bo wbrew wichrzycielom godzącym w fundamenty solidarnej i patriotycznej Polski – Polacy to jedna wielka rodzina zjednoczona w wierze, w miłości do Ojczyzny i w nadziei, że chcieć, to móc, że damy radę.
  TAK ! Damy radę i odzyskamy to, co nam się słusznie należy. A jeśli Niemcy uznają, że są kontynuatorami niechlubnej „tradycji” swych przodków, bezkarnie mordujących polskie dzieci, kobiety i innych bezbronnych Polaków, i niczego się ze swej ludobójczej historii nie nauczyli – wówczas trzeba to ogłosić światu. Nazywając rzecz po imieniu. A nie śpiewać: „Polacy, nic się nie stało!”…
  PS Mój tekst nie ma na celu nawoływania do nienawiści, w tym nienawiści na tle rasowym, narodowościowym itp. Dotyczy postaw – propagując te dobrze służące Ojczyźnie i poczuciu Sprawiedliwości, a poddając surowej krytyce zachowania haniebne.

 27. @Kalasanty Nepomucen – „I dokonał jej nie Naród Polski, lecz osoby, które za przestępstwo powinny być ustalone, ścigane, osądzone i ukarane przez państwo okupujące miejsce pogromu.”

  Czyli nieprawidłowo, że przywódcy II Rzeszy stanęli przed trybunałem, państwo niemieckie było okupowane przez aliantów, a osoby współwinne pogromu zostały ustalone, ścigane, osądzone i ukarane w PRL-u?

Dodaj komentarz