Jak oceniacie pomysł powiększenia liczby dni wolnych od pracy?

11:46

16 stycznia 2018

Daniel Rutkowski

Dziennikarz Radia Gorzów.

(Visited 1 042 times, 1 visits today)

Co do tego, że Wielki Piątek powinien być dniem wolnym jest przekonany  prof. Marian Zembala, poseł Platformy Obywatelskiej, który napisał interpelację do premiera w tej sprawie. Poseł przypomina fakt, że jest on już dniem wolnym w wielu krajach europejskich, a „polskie społeczeństwo jest w większości wyznania katolickiego”. Z drugiej strony ograniczenie handlu w niedzielę, która jest dla chrześcijan również ważnym dniem, jest oprotestowane przez opozycję. Od wielu lat wolne w Wigilię mają wszystkie szkoły i uczelnie. Ale dla pracujących w innych miejscach 24 grudnia teoretycznie jest normalnym dniem pracy. Wprawdzie niektórzy pracodawcy idą na rękę swoim pracownikom, ale zależy od dobrej woli szefa. Jak oceniamy pomysł powiększenia liczby wolnych dni w kalendarzu? Czy nasza gospodarka nie ucierpiałaby na tym pomyśle?

Czekamy na telefony i komentarze: 68 324 22 55 lub 801 327 462

(Visited 1 042 times, 1 visits today)

8 myśli na temat “Jak oceniacie pomysł powiększenia liczby dni wolnych od pracy?”

 1. Pomysł powiększenia liczby wolnych dni w kalendarzu w dni znaczące dla Katolików – podnoszony przez PO – jest OHYDNĄ PROWOKACJĄ!!!!

 2. niech tak zostanie, a nawet powiększą liczbę, niekiedy jest tak, że nie ma możliwości dostania urlopu. polacy ciężko pracują, a święta ładują baterię pracownika, rodzina się spotyka, jest czas na relaks i wypoczynek. Gospodarka, gospodarką, ale co z ludźmi, mają tyrać aż padną?????

 3. Witam, proponuje wolne na styl Francuski czyli w środku tygodnia dla matek dzieci (do 20 roku życia dziecka) :środa pracować np. do 12. Aby był czas dla rodziny i na biurokrację:) A katolikami jesteśmy jak nam wygodnie bo w kwestii imigrantów Papierz mówi jasno: przyjmujcie i pomagajcie. Wolne Niedziele dla wszystkich? poroniony pomysł: Policja czy opieka zdrowotna lub straż pożarna, komunikacja jest to niemożliwe. Tata zawsze powtarzał czasem ktoś musi pracować aby kto inny mógł odpoczywać. Polska jest młodą/słabą gospodarką która jeszcze na chwile obecną nie może sobie na to pozwolić. Biorąc pod uwagę że obecnie dzieci rodzą się w rodzinach osób urodzonych w okresie wyżu demograficznego 81-85. stąd przyrost a gospodarka notuję lekki wzrost i ożywienie ale czy długotrwałe? Pozdrawiam Bronisław z Rzepina.

 4. Zerwanie konkordatu przywróci w Polsce ład i porządek. Temat o wolnych dniach, tematem zastępczym. Czy już jesteśmy państwem wyznaniowym a RZ radiem religijnym?

 5. witam serdecznie. ja może z mojej strony opowiem. pracuje u człowieka który wszystkich pracowników ma jako podwykonawców czyli każdy z nas ma działalnośc gospodarczą jednoosobowa. i jak nie pracuje to nam nie płaci ,urlopu nie mamy więc jak wolne to bezpłatne. nich pan sobie policzy jak wigilia przypada w środku tygodnia to ja mam dwa tygodnie wolne bezpłatne… więc folgujmy z tymi wolnymi .. pozdrawiam

 6. rozumiem, że za pracującą niedzielą są urzędnicy. fajnie bo zawsze wekkendy mają wolne. to niech się postawią w sytuacji ekspedientów. zarobek w niedzielę,???? hm, dostaje sie inny dzien w tygodniu wolny ,a płatne za nadgodziny – polemizowałbym z tym. wolny niedziele i tyle

 7. dwie sprzeczności mamy niby najwięcej dni wolnych w roku na tle całej Europy.
  wiec skąd dane ze pracujemy najwięcej godzin w Europie;
  Cała nasza POlska

Dodaj komentarz