Jak i dlaczego pomagamy potrzebującym?

11:59

19 grudnia 2017

Daniel Rutkowski

Dziennikarz Radia Gorzów.

(Visited 696 times, 1 visits today)

„Szlachetna Paczka”, Banki Żywności, Caritas, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, form pomocy potrzebującym w naszym kraju nie brakuje.

Co sprawia, że lubimy pomagać innym? Jakie formy pomocy preferujemy i w jakie przedsięwzięcia najchętniej angażują się Lubuszanie?

Zapraszamy do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

 

 

(Visited 696 times, 1 visits today)

11 myśli na temat “Jak i dlaczego pomagamy potrzebującym?”

  1. Chętnie każdy pomaga albo i nie…. zastanawiam się nad jednym czy z tych różnych form pomocy , które te instytucje zbierają … w rzeczywistości trafiają do potrzebujących. hmmm

  2. Jak by człowiek miłował drugiego człowieka to by nie było zawiesistej wrogości (zawistności) . Każdy sobie składa życzenie przed Wigilią a potem po wszystkim jak już jest … to ludzie są dalej zawistni, zastanówmy się nad tym, czy to jest szczera z serca , bo dla mnie to jest fałszywe.To tak jak ludzie chodzą do kościoła a wyjdą z kościoła to są wielcy mądrzy , obgadają innych ludzi… no o czym to dalej mówić

  3. Dzień dobry , pozdrawiam serdecznie w świątecznym nastroju , uważam że Polacy są narodem ofiarnym i szczerym w pomaganiu , wiele przykładów z pewnością można podać , akcyjnie w momencie większych katastrof , powodzie , klęski żywiołowe mamy otwarte serca na potrzebujących . Na dzieci chore i potrzebujące pomocy w rehabilitacji i ratowania życia . Wysyłam esemesy , robię wpłaty jeśli widzę bardzo krytyczną sytuację i są zbierane środki na ratowanie życia . Nie oceniam widocznie jest to konieczne , ale zastanawiam się nad możliwościami opiekuńczymi naszego kraju , widzę ze są marnowane środki albo też ta pomoc jest nieodpowiednia , niestety.

  4. Byłem wolontariuszem szlachetnej paczki, od wewnątrz to nie jest takie szlachetne jak się może wydawać. Pomagajmy ludziom blisko nas, bo czasem wspomagamy kogoś kogo nie znamy i anonimowo… a kłopoty sąsiada są dla nas obojętne i udajemy, że to nie nasza sprawa.

  5. Lubię pomagać, aby podziękować Światu za to co mam. Nie znam człowieka, który osiągnąłby coś tylko samemu. Zawsze ktoś mu pomógł, w szczególności przy starcie, lub też przy „upadku”. Pomocna ręka jest potrzebna nie tylko temu, który ją potrzebuje, ale i temu, który ją wyciąga, choćby po to, aby nie zapomniał, że jest człowiekiem…

  6. Pomoc tylko od święta? Są osoby , którym pomagam. Robię to anonimowo. Jest grupka osób, która wie kiedy i jak wesprzeć I to jest mądre podejście do tematu.
    A dawniej niesienie pomocy było czymś normalnym. dzielenie się nie tylko tym co zbywa, ale tym co było im potrzebne.

  7. Dzieleni się tym co było im potrzebne. Nie były to wielkie rzeczy, czy rarytasy, lecz rzeczy niezbędne, działania , które pozwalały im godnie żyć.

  8. Dobrze jeśli pomagamy osobom naprawdę potrzebującym bo niestety serdeczność ludzi często jest wystawiana na próbę, poprzez to że ludzie udają chorych czy potrzebujących.Przykładowo u mnie w parafi zauważyłam że z pomocy korzystają osoby naprawdę jej nie potrzebujący wyjeżdzają na wczasy dofinansowane z caritasu a w rzeczywistości są zamożni i mogą sobie pozwolić na wyjazd we własnym zakresie. Takie sytuacje czy też inne oszustwa, fikcyjne zbiórki często na osoby zdrowe sprawiają że ludzi przestają dawać pieniądze na cele charytatywne. Co do WOŚP wstydem myślę jest to że wogóle muszą zbierać na cele medyczne, państwo powinno zapewnić godną opiekę osobą chorym, a każdy kto narzeka na orkiestrę chyba nie był nigdy w szpitalu gdzie są oklejone maszyny, sprzęty medyczne czy karetki logiem orkiestry.Najgorzej jest jeśli szuka się złych stron i krytykuje osoby które chcą coś zmienić i pomagają innym. Myślę ze pięknym świadectwem jest pomaganie ludzi jak choćby z wieczornej audycji radia zachód, młodzi ludzie maturzyści z księdzem na czele, pomagają potrzebującym, nie tylko materialnie ale tez duchowo. Poświęcają swój czas na odwiedziny w noclegowniach, szpitalach czy też hospicjach i wspierają nie tylko finansowo ale przede wszystkim byciem czy dobrym słowem. Wielki słowa uznania :) !

Dodaj komentarz