Co przyniesie nam 2018 rok?

11:58

2 stycznia 2018

Daniel Rutkowski

Dziennikarz Radia Gorzów.

(Visited 627 times, 1 visits today)

W orędziu noworocznym prezydent Andrzej Duda przypomniał, że będzie to rok obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Jak powiedział: „Przypomnimy i godnie uczcimy wszystkich, którzy zasłużyli się dla naszej wolności. Będzie to również czas namysłu nad tym, jaką Polskę chcemy pozostawić dzieciom i wnukom. Razem zadecydujmy o tym, jaka ma być nowa konstytucja na nowe czasy. Kształtujmy swoją przyszłość z nadzieją i ufnością w nasze możliwości – tak jak ci, którzy odważną walką i wytrwałą pracą odzyskali niepodległe państwo polskie – zaapelował.

Premier Morawiecki w swoich noworocznych życzeniach stwierdził – „Sto lat temu Polacy pokazali, że tylko razem można było odnieść największe zwycięstwo – odzyskaliśmy niepodległość.”. W wczorajszym wywiadzie udzielonym dla TVP premier podkreślił , że najważniejszym zadaniem będzie, zapewnienie bezpieczeństwa finansowego i zagwarantowanie bezpieczeństwa zewnętrznego  Polakom. Wielkim wyzwaniem zdaniem premiera będzie służba zdrowia, oraz zażeganie sporu z komisją europejską.

U progu nowego roku pytamy słuchaczy o ich prognozy dla Polski i świata na 2018 rok. Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462

 

(Visited 627 times, 1 visits today)

8 myśli na temat “Co przyniesie nam 2018 rok?”

 1. Może nie będę oryginalny, ale mam nadzieję że 2018 rok nie będzie gorszy niż 2017. Życzyłbym sobie żeby 2018 rok przyniósł niską inflację, dalsze uszczelnienie VAT, wzrost gospodarczy i żeby Polska była nie tylko konsumentem dóbr UE ale również równoprawnym ich producentem, bo tylko tak możemy mówić o wzmacnianiu gospodarki. Mam nadzieję że 2018 rok będzie tym który będziemy pamiętać jako stabilizujący życie przeciętnych Polaków.

 2. Co przyniesie?!…a no dalsze niszczenie wartości na których zbudowana była Europa, dalszą jej islamizację… jeśli się nie obudzimy …i nie przegonimy to lewactwo i liberalizm z Europy

 3. Dzień dobry. Zarówno rok 2018 jak i rok 2019 będą latami trudnymi, bowiem rozsądek i racjonalność przyćmiona zostanie politycznym mamieniem i wyborczymi obietnicami. Mam nadzieję, że publiczny interes i dobro naszego społeczeństwa będzie ważniejsze od interesów pożal się Boże naszych polityków. Na arenie międzynarodowej będzie dalsza eskalacja napięć. Ale najważniejsze, już niedługo Kamil Stoch wygra Turniej Czterech Skoczni, zdobędzie kolejne medale olimpijskie i zdobędzie Kryształową Kulę, a reprezentacja Polski zdobędzie tytuł mistrzów świata na turnireu w Rosji.

 4. 2018 PRZYNIESIE NAM DUŻO, DUUUUUŻO SZCZĘŚCIA…CZY CHCEMY CZY NIE CHCEMY! NAWET TEMU OSZUSTOWI CO RAZ JEST ZE WSCHOWY, DRUGI RAZ Z GŁOGOWA, TRZECI RAZ ZE SZLICHTYNGOWEJ, A INNY RAZ ZE STRĄCZA!

 5. W tym roku R.Petru jak i kasta nadzwyczajna odzyska władzę i wpływy, domy Waltz i jej podobnych powrócą do nich, kodziarze z UBywatelami obalą ten rząd, Wyborcza i TVN odzyska rząd dusz nad masami gdy Bołęsa POrowadzi marsz 2 milionów na stolyce…i wtedy UE przestanie nad szykanować oraz POniżać w imię tego, aby…

 6. wszystkiego najlepszego w nowym roku dla Radia MYSLE ZE W POLITYCE GOSPODARCZEJ SPLECZNEJ WIELE ZMIENIONO NA LEPSZE ;przypuszczam ze w Polsce dojdzie do podzialow w samej partii rzadzacej proby przeniesienia osrodkow decyzyjnych, Europa dalej bedzie pod wplywem UE; POLSKA W Europie ZYSKA NA ZNACZENIU ; niestety nic za darmo.

 7. MANIFEST PATRIOTYCZNY

  Nastał nam wspaniały czas. Polska obudziła się i powstała z kolan. I stało się. Mamy oto czas dobrej zmiany.
  Ale nie wszyscy to pojęli. Nie wszyscy okazali wdzięczność. Dlatego zaklinam: Rodacy, musicie wszystko poświęcić, by przekonać niezdecydowanych i wywalczyć Polskę naszych marzeń. Polskę zjednoczoną w patriotyzmie, narodowej dumie; Polskę walczącą o swe godne miejsce w świecie i solidarną w miłości do swej Matki-Ojczyzny; Polskę z głową podniesioną, a nie stłamszoną, splugawioną i obśmianą przez prostytutkę, celebrytę czy tetryka.
  Wola patrioty oraz wiara syna i córki tej Ziemi – to skrzydła Dobrej Zmiany. A tak uskrzydlona Dobra Zmiana powinna objąć wszystkie sfery życia publicznego, a w szczególności edukację, media i politykę. Każdy, kto przyzwoity, powinien się przyłączyć do Prawej i Sprawiedliwej Biało-Czerwonej Drużyny. Do Drużyny Dobrej Polskiej Zmiany. A następnie – zamiast spoczywać na laurach i chełpić się swym patriotyzmem – przystąpić do ochoczego tępienia złogów komunizmu i postbolszewii. Bo Ojczyzna – to patriotyczne zadanie domowe do wykonania, to wielki zbiorowy obowiązek.
  Trzeba więc zwalczać plagę, która za polszewizmu zniszczyła raj polskich wartości narodowych, rozpleniając się bujnie i zuchwale wśród kupy kamieni pozostawionej przez zdrajców Polski. Owszem – dla dobra Narodu i Ojczyzny czas pozbyć się turkuciów podjadków polskości i uwolnić od plagi postkomuny! Oczywiście – pamiętając o przestrzeganiu prawa. Ale nie takiego z przepaską na oczach wobec postkomunistycznej nomenklatury i burżuazji, a za to ze szkiełkiem w oku wobec zwykłych Polaków. I nie takiego, które odwołuje się do systemu kastowego. Polska zasługuje na PRAWO, które wyrasta z żyznej gleby demokracji, suwerennej woli narodu i poczucia sprawiedliwości ludowej. Właśnie: SPRAWIEDLIWOŚCI. Sprawiedliwości i zadośćuczynienia. Dość nękania polskich patriotów na państwowych uczelniach! Stop ośmieszaniu Polski w mediach! Fora z dwora, a zwłaszcza z polskiego parlamentu i wysokich urzędów państwowych, tym politykom, którzy polskość uznają za nienormalność, a Polskę mianują dzikim krajem!
  Nie możemy już nigdy więcej pozwolić na bezkarne i bezczelne opluwanie Polski, Polaków i polskości! O tak! Musimy kultywować nasze narodowe tradycje, a zwalczać defetyzm typu „Żydzi zasługują na reparacje, Włosi, Francuzi i Anglicy też, lecz Polacy nie”. Czy my, Polacy, mamy się wstydzić tego, że wśród nas było najwięcej obrońców Żydów, a nasza ziemia ojczysta zwana była „Paradisium Iudaeorum” (Żydowski Raj)? Czy mamy się godzić na bycie Europejczykami podrzędnej kategorii? Czy mamy pokornie pozwalać na to, by potomkowie ludobójców i twórców Holokaustu pluli nam w twarz i z Polaków czynili najgorszych antysemitów i totalitarnych gałganów w dziejach ludzkości ? Czy mamy się godzić na rezygnację ze słusznych odszkodowań za zniszczenia i mordy najokrutniejszej z wojen, której byliśmy największą ofiarą? Za wymordowane bestialsko kobiety, dzieci i za osierocone rodziny? Za wybitą niemal do szczętu, niczym pluskwy, inteligencję polską? Za zrównane z ziemią nasze miasta i wioski, zrabowane skarby kultury narodowej, utracone ziemie i majątki? I to tylko dlatego, że rezygnację tę podpisali stalinowscy siepacze, którzy polskim oficerom strzelali podstępnie w skroń? I że ideowi potomkowie ludobójców głośno wrzeszczą, że domaganie się sprawiedliwości za doznane krzywdy jest śmiertelnym grzechem przeciw europejskiej poprawności politycznej? A my na to poniżanie Narodu Polskiego odpowiedzmy: Nie, nie, nie! Po trzykroć, milionkroć i więcej razy NIE!!! Nie, bo wbrew zaprzańskim pseudointelektualistom i antypolskim sofistom – Polacy się na odebranie należnych im praw nie zgodzili, nie zgadzają i nigdy nie zgodzą. Nie, bo wbrew sprzedawczykom za posthitlerowskie srebrniki – Polacy nie myślą tylko o sobie, lecz o dumnej i szanowanej Rzeczypospolitej. Nie, bo wbrew wichrzycielom godzącym w fundamenty solidarnej i patriotycznej Polski – Polacy to jedna wielka rodzina zjednoczona w wierze, w miłości do Ojczyzny i w nadziei, że chcieć, to móc, że damy radę. O tak, po milionkroć i więcej razy TAK!!! Tak, bo ta wiara, ta miłość i ta nadzieja – są gwarantem naszej niepodległości i narodowej siły, są probierzem nie pustej idei, lecz niezwyciężonej woli Narodu Polskiego.
  Powstańmy zatem z kolan i na stulecie odzyskania niepodległości wywyższmy nasz Naród – bo jak mało który sobie na to zasłużył. I pamiętajmy, że nikt nie zabije polskości w prawdziwych Polakach. Niech żyje wolna Polska i przyszłość wielkiej Rzeczypospolitej!
  PS Mój tekst nie ma na celu nawoływania do nienawiści na tle rasowym ani podżegania do agresji wobec jakiejkolwiek osoby. Dotyczy postaw – propagując te dobrze służące Ojczyźnie, a poddając surowej krytyce zachowania haniebne – owe turkucie podjadki polskości i plagi niszczące nasz piękny kraj.

Dodaj komentarz