Bary – fantastyczny psiak w typie ONK-a bardzo pilnie potrzebuje domu !!!

12:54

23 marca 2015

Izabela Kwiatkowska

Dziennikarka redakcji informacji Radia Zachód. Tel. 68 455 55 22.

(Visited 53 times, 1 visits today)

Bary – Baruszka został zabrany ze schroniska w Zbożnem koło Morąga i przywieziony do Domu Tymczasowego do Zielonej Góry. W schronisku miał silną nerwicę kojcową. Nazywano go skoczkiem, ponieważ wykonywał nieustannie skoki w górę raniąc się przy tym. Psychoza kojcowa minęła jak ręką odjął właściwie od razu po wyjściu z kojca i zamieszkaniu w Domu Tymczasowym w bloku na czwartym piętrze. Bary ma ok 4 lat, w schronisku był 3, przynajmniej taki jest wpis w książeczce zdrowia. 3 lata podskakiwania mogły odcisnąć się na jego wadze. Bary po przyjeździe ważył zaledwie 22 kg. Teraz przytył i waży 24 kg. Ma niesamowity apetyt, więc z pewnością jeszcze na wadze przybieże. Baruszka jest łagodnym, fajnym i bardzo pojętnym psiakiem. W mig pojął zasady obowiązujące w mieszkaniu. Po dwóch dniach zaznaczania terenu i robieniu w domu kupy zrozumiał, że takie sprawy załatwia się na dworze, za co dostaje pochwały. Od razu pojął też do czego służy kanapa, fotel i łóżko tymczasowej pańci :D Bary jest po prostu urodzonym kanapowcem, który szybko zapomniał, że mieszkał w schroniskowym kojcu. Uwielbia kocyki, podusie i wtulanie się w człowieka. Na spacerze w lesie trzyma się człowieka i przychodzi na zawołanie bez problemu. Świetnie sprawdza się tu ćwiczenie ze smaczkami.
Przez pierwsze dni Bary bał się wchodzić do auta, teraz robi to zaraz po otwarciu drzwi. Nauczył się komendy siad  i podawania łapki za smaczka oczywiście. Bardzo ładnie chodzi na smyczy.
Baruszka jest w  dobrej kondycji. Jest zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony, wykąpany i co najważniejsze wykastrowany.
Szczęśliwy, towarzyski, wspaniały pies – w typie ONK -a. Bez wad. Normalny i bardzo zrównoważony, a do tego bezgranicznie oddany, kochany i wdzięczny za okazane mu serce i odmianę losu. Mimo to nie wiedzieć czemu ma wyjątkowego pecha. Już kilka razy zmieniał domy. Trafiał na wyjątkowo nieodpowiedzialnych ludzi. To bardzo odbiło się na jego psychice.

Dlatego teraz szukamy  dla niego najlepszego Domu. Odpowiedzialnego i zdecydowanego, w którym wreszcie zazna spokoju i stabilizacji. Takiego, w którym będzie mógł wylegiwać się na kanapie, będzie głaskany i przytulany. Najlepszy byłby Dom z ogródkiem, trawnikiem, na który będzie mógł wychodzić kiedy chce. Choć w mieszkaniu też sobie świetnie radzi, tylko wtedy będzie potrzebował więcej spacerów. Ale mieszkać, spać może wyłącznie w domu, nie na zewnątrz, bo to pies domowy, bardzo potrzebujący kontaktu z człowiekiem. Nigdy więcej nie może trafić do kojca, bo to dla niego byłaby katastrofa i oznaczałaby nawrót nerwicy. I jeszcze jedna ważna sprawa: Bary jest ciekawy świata, wszystko go interesuje, potrzebny mu właściciel, który zechce poświęcić mu więcej czasu na zabawę, naukę i będzie z nim pracował. To bardzo pojętny psiak, szybko się uczy i cieszy się gdy się od niego wymaga. Wspaniały przyjaciel. Oddam tylko w najlepsze ręce. Kontakt w sprawie adopcji : 603 59 16 50  lub 666 605 391.

Więcej informacji o Barym także na FB . Poniżej link do wydarzenia :

https://www.facebook.com/events/1465774806994571/

 

 

(Visited 53 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz